.

VII Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków - Hiszpania 2018

fot. KW PSP Rzeszów fot. KW PSP Rzeszów

W dniach od 21 do 29 września 2018 roku w Hiszpanii rozegrane zostały VII Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków – European Police and Fire Games 2018. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentantów krośnieńskiej Komendy PSP.

W 60 konkurencjach sportowych udział wzięli policjanci i strażacy z około 50 państw. Zawody odbywały się w 7 miastach: Algeciras, Los Barrios, San Roque, La Linea, Castelar, Jimena i Tarifa.

W Mistrzostwach udział wzięło siedmiu podkarpackich strażaków, członków SKP „Strażak”, którzy reprezentowali Polskę w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych, w tym 3 strażaków z KM PSP Krosno, tj. kpt. Marcin Biedka, mł. asp. Robert Kubit oraz mł. ogn. Marcin Bik.

Drużynowo reprezentacja SKP „Strażak” w składzie: Andrzej Szpunar, Arkadiusz Janicki, Robert Kubit, Marcin Bik i Marcin Biedka zdobyła złoty medal w biegu Cross Country oraz srebrny medal w biegu ulicznym na dystansie 7 km.

Marcin Bik zdobył ponadto brązowy medal w kategorii wiekowej 35-39 lat w biegu Cross Country.

red. fot. KW PSP Rzeszów.

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner