.

Strażak startuje na stanowisko wójta Krościenka Wyżnego

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

O fotel wójta Gminy Krościenko Wyżne ubiegać się będzie w najbliższych wyborach samorządowych zawodowy strażak i prezes gminny ZOSP RP w Krościenku Wyżnym Mateusz Liput. To znany społecznik i organizator wielu inicjatyw w swojej gminie.

O kandydacie na wójta gminy Krościenko Wyżne możemy przeczytać na jego profilu Facebook:

Mateusz Liput, 29 lat, żonaty, dwoje dzieci. Bezpartyjny.

Jestem rodowitym Krościeniakiem (mieszkam przy ul. Brzozowskiej). Moimi rodzicami są Urszula i Wiesław Liput.
W 2008 r. ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, po czym rozpocząłem studia I stopnia na Uniwersytecie Rzeszowskim - kierunek administracja. W 2013 r. ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim – kierunek Europeistyka (o specjalności: administracja samorządowa w Europie).
Pracowałem jako referent administracyjny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. W 2012 r. rozpocząłem służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, gdzie pracuję do dnia dzisiejszego na stanowisku ratownik-kierowca.

Od 2010 r. jestem czynnie zaangażowany w służbę społeczeństwu poprzez działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym, gdzie przeszedłem przez wszystkie szczeble funkcyjne. W 2017 r. zostałem wybrany na Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym, stając się tym samym najmłodszą osobą pełniącą tę zaszczytną funkcję w historii jednostki. Ponadto pełnię funkcje Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krościenku Wyżnym, kierując pracami jednostek OSP z terenu naszej gminy. Jestem również członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie.

W 2017 r. zostałem wybrany do Rady Ekonomicznej parafii p.w. św. Marcina w Krościenku Wyżnym.  Moje zainteresowania to: pożarnictwo, służba społeczeństwu oraz historia.
Cenię sobie dobrą i konstruktywną współpracę ze wszystkimi organizacjami społecznymi, samorządowymi i pozarządowymi działającymi na terenie Krościenka Wyżnego. Uważam, że to właśnie dzięki nim można poznać problemy mieszkańców naszej gminy. Cieszę się, że wśród kandydatów na radnych z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości znajdują się przedstawiciele m.in.: klubów sportowych z Krościenka Wyżnego i Pustyn, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy, nauczyciele, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z obydwu miejscowości. Program wyborczy naszego komitetu to w głównej mierze Państwa sprawy, które kandydaci na radnych zebrali podczas wizyty w Państwa domach i z którymi zetknęli się sami podczas swojej działalności społecznej.

W naszej Gminie od wielu lat prowadzone są inwestycje. My chcemy je zintensyfikować. Nadchodząca kadencja samorządu może być decydująca dla rozwoju naszej Gminy, jeżeli ten rozwój wpisze się w program rządowy i podjęte zostaną działania wpisujące się w nowe programy unijne. Nasz komitet proponuje Państwu ludzi, których dobrze znacie i cenicie za swoją pracę, służbę oraz osobowość. Jestem przekonany, iż każdy kandydat komitetu popieranego przez PiS będzie z oddaniem i zaangażowaniem pełnił służbę dla Państwa w Radzie Gminy.

Część wyborców z pewnością zastanawia się, dlaczego to właśnie moja osoba została wybrana, jako kandydat na Wójta Gminy Krościenko Wyżne. Wielu osobom kandydat na Wójta kojarzy się z osobą od wielu lat działającą w sferach samorządu terytorialnego i mającą w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Otóż z doświadczeniem nikt z nas się nie urodził. Każdy z obecnie zarządzających Gminą oraz innymi jednostkami samorządu terytorialnego takowe doświadczenie zdobywał przez wiele lat, sam zostając obdarzony kiedyś Waszym zaufaniem. Jestem osobą ambitną, która realizuje powierzone zadania z zaangażowaniem i oddaniem. Mam świadomość, że decydując się na poparcie mojej kandydatury wierzycie Państwo, iż będę służył Wam i dbał o rozwój naszej Gminy. Dla mnie każde działanie na rzecz społeczeństwa to służba, którą sam staram się dobrze pełnić działając od wielu lat w szeregach Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki wychowaniu oraz służbie poznałem, jak ważny jest człowiek. Uważam, że w naszej Gminie, podobnie jak w każdej drużynie potrzebna jest tzw. "świeża krew". Ktoś, kto wniesie nową energię, nowe spojrzenie oraz chęci w działalności. Tym kimś mogę być ja. Wierzę, iż wspólnie z kandydatami na radnych z komitetu PiS jesteśmy w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom. Szacunek do człowieka i odpowiedzialność za dobro wspólne (naszą "Małą Ojczyznę") oraz współpraca ponad podziałami to wartości, którymi będziemy się kierować, wykonując zadania wójta oraz radnych Gminy Krościenko Wyżne.

Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w wyborach 21.10.2018 r. Mam świadomość, że każdy oddany na mnie głos to zaufanie Wyborcy. Zaufanie, którego nie zawiodę!

Mateusz Liput w najbliższym czasie ma przedstawić swój program wyborczy dla gminy.

red. fot. archiwum Mateusz Liput

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner