.

VI Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP

fot. Janusz Wąchała fot. Janusz Wąchała

W dniu 9 września 2018 roku na stadionie sportowym „ROTUNDA” w Krzeszowie (powiat niżański) rozegrano VI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zawodach uczestniczyło 47 drużyn w tym: 24 drużyny męskie w grupie „A” i 23 drużyny kobiece w grupie „C”. W grupie „A” powiat krośnieński w zawodach reprezentowała OSP Sporne (gmina Korczyna), która dwukrotnie z rzędu wygrała zawody powiatowe, które odbywały się w roku 2015 w Rymanowie oraz w roku 2017 w Odrzykoniu.Zawody w Krzeszowie rozegrane zostały w konkurencjach:
– sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami.
– musztra i ćwiczenie bojowe.

Drużyna OSP Sporne startowała z numerem startowym 19-tym, więc dość długo oczekiwała na swój start,  ale równocześnie miała możliwość obserwowania przebiegu zawodów. W swoich startach w poszczególnych konkurencjach drużyna OSP Sporne spisała się świetnie pokonując wiele bardziej doświadczonych drużyn, reprezentujących powiaty w tej rangi zawodach, zajmując ostatecznie w klasyfikacji końcowej bardzo wysokie 5-te miejsce z wynikiem końcowym 98,12. Po zawodach zawsze w drużynie pozostaje niedosyt, że mogło być jeszcze wyższe miejsce a nawet podium, do którego zabrakło tylko 0,3 sekundy, ale czasem towarzyszący stres czy drobne niedociągnięcia decydują o lokacie. Wyżej sklasyfikowane drużyny to: OSP Bystrowice, OSP Stare Oleszyce, OSP Bolestraszyce i OSP Krzeszów – Gospodarz zawodów.


Drużynę OSP Sporne w zawodach reprezentowali: Paweł Kozubek – dowódca i zawodnicy: Przemysław Szklarski, Kamil Wąchała, Grzegorz Śnieżek, Dawid Śnieżek, Damian Urbanek, Marcin Urbanek, Daniel Wąchała, Damian Krauz. Nad organizacją i przygotowaniem drużyny do zawodów czuwał Mateusz Urbanek przy wsparciu naczelnika Stanisława Pudło oraz prezesa Janusza Wąchały.

Należy podkreślić, że swoją postawą i wywalczonym w zawodach zaszczytnym 5-tym miejscem pośród 24 startujących drużyn, drużyna OSP Sporne godnie reprezentowała powiat krośnieński oraz gminę Korczyna.

red. korczyna.pl | fot. Janusz Wąchała

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner