.

Policjant KMP Krosno i pies Haber wicemistrzami Polski!

fot. Policja fot. Policja

W piątek zakończyły się w Sułkowicach XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęli asp. Robert Bożek z psem Haberem reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, a na co dzień pracujący w KMP Krosno. Zawody patronatem objął Komendant Główny Policji.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 4 - 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podlegającego pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W finale wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały poszczególne garnizony. Poza konkursem, na zasadzie honorowego uczestnictwa, udział wzięła reprezentacja Straży Granicznej.

Podczas czterech dni mistrzostw przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w takich konkurencjach jak: sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów węchowych w terenie, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru i sprawdzian z elementów obrończych, czyli pościg bez kagańca. Ponadto przewodnicy rozwiązywali test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie w tych zawodach reprezentowali asp. Robert Szajna i pies Gabadol oraz asp. Robert Bożek i pies Haber, którzy wygrali w czerwcu eliminacje wojewódzkie. Obaj funkcjonariusze na co dzień pełnią służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie.

Asp. Robert Bożek z psem Haberem, zdobywając 437 punktów, zajęli w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce. Drużynowo nasza reprezentacja uplasowała się na piątym miejscu.

W uroczystości zakończenia mistrzostw wzięli udział przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz władze lokalne. Nagrody zwycięzcom wręczali pełniący obowiązki dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Robert Kumor razem z komendant CSP w Legionowie insp. Anną Rosół.

red. KWP Rzeszów, fot. Policja

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner