W Lasach Państwowych rozmawiali o bezpiecznych wakacjach

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

„Nie trać głowy na wakacjach” to hasło kampanii edukacyjnej „Bezpieczne wakacje w mieście, lesie, górach i nad wodą”. Projekt jest efektem współpracy krośnieńskiej Policji oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

W poniedziałek zainaugurowano kampanię „Bezpieczne wakacje w mieście, lesie, górach i nad wodą”. Pomysłodawcą projektu są krośnieńscy policjanci oraz leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Do akcji włączyli się strażacy, ratownicy WOPR i GOPR, miejscy urzędnicy, samorządowcy z terenu powiatu, przedstawiciele sanepidu oraz innych instytucji, dla których bezpieczeństwo najmłodszych nie jest obojętne.

Oficjalna inauguracja kampanii odbyła się w sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Krośnieńskich stróżów prawa reprezentował Komendant Miejski Policji – mł. insp. Leszek Buryła. Celem projektu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży odpowiedzialnych zachowań podczas letniego wypoczynku.

Policyjni profilaktycy wespół z edukatorami leśnymi, zamierzają dotrzeć do wszystkich szkół regionu, organizując spotkania z uczniami. Na potrzeby akcji, powstał film profilaktyczny ukazujący wieloaspektowe ujęcie zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć uczestnicy letniego wypoczynku. Pomysłodawcami dokumentu są policjanci z Wydziału Prewencji krośnieńskiej komendy – asp. sztab. Jerzy Barczentewicz, asp. sztab. Agnieszka Surmacz i asp. Marcin Krówka oraz leśnicy. Autorzy projektu sami wcielili się w role reżyserów, scenarzystów, a nawet aktorów występujących w filmie. Asp. Marcin Krówka stworzył ponadto multimedialną rymowankę, gdzie powszechnie znane zasady bezpiecznych zachowań, przekazane są w atrakcyjny i pełen humoru sposób.

Elementem poprzedzającym kampanię była organizacja tematycznego konkursu plastycznego, którego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych z terenu Krosna i powiatu. Nadesłane prace oceniło jury, w skład którego wchodzili m.in. nauczyciele krośnieńskiego "plastyka". Zwycięski plakat autorstwa uczennic Szkoły Podstawowej w Jaszczwi, stał się logiem projektu. Tryumfatorzy oraz laureaci konkursu zostali obdarowani cennymi upominkami.

red. fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: