.

Pozyskano ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Barwinek

fot. OSP Gruczno fot. OSP Gruczno

Jelcz 004, w niedzielę 28 stycznia 2018r. przybył pod remizę OSP Barwinek. Jest to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 6000 litrów oraz autopompą. Pojazd wcześniej służył w województwie kujawsko-pomorskim, w jednostce OSP Gruczno.

Historia Jelcza zaczyna się w Zakładowej Straży Pożarnej Mondi, by po kilkunastu latach trafić do OSP Gruczno, w województwie kujawsko-pomorskim. Obecny stan licznika to ponad 23000 kilometrów. 

- Oddajemy wóz w stanie bardzo dobrym - na pożegnanie mówili przedstawiciele OSP Gruczno, nowym właścicielom, przedstawicielom OSP Barwinek z gminy Dukla w powiecie krośnieńskim, którzy w sobotę 27 stycznia 2018r. przyjechali odebrać swój wóz. Strażacy z Gruczna przekazali swój ciężki pojazd, ponieważ w ich garażu od niedawna stacjonuje nowy MAN.

W niedzielny poranek, po przebytych kilkuset kilometrach pod remizę w Barwinku zajechała kolumna strażackich wozów z Dukli i Barwinka, a wśród nich Jelcz. 

- Taki pojazd był potrzebny w naszej gminie - mówią przedstawiciele z OSP BarwinekPojazd ma na sobie zbiornik na 6000 litrów wody, co wpłynie na znaczne polepszenie zaopatrzenia wodnego podczas poważnych akcji gaśniczych, zwłaszcza, że na gminie nie ma samochodu z tak dużym zbiornikiem. Obecnie pojazd jeszcze nie będzie wprowadzony do podziału bojowego, musimy go uzbroić w sprzęt oraz przygotować mu drugi garaż. Jednak znając naszą zaradność oraz przychylność mieszkańców liczymy na to, że to nastąpi niebawem. Szukamy sponsorów, którzy mogliby przyspieszyć nasze działania.

red. fot. OSP Gruczno, OSP Dukla, OSP Barwinek

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner