Nowy samochód dla OSP Żarnowiec. Nowy sprzęt dla OSP Krościenko Wyżne i OSP Turaszówka

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 15:51
fot. BOCAR fot. BOCAR

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo dla OSP Żarnowiec, sprzęt do ratownictwa technicznego Holmatro dla OSP Krościenko Wyżne, a Lukas dla OSP Krosno - Turaszówka.

R E K L A M A

OSP ŻARNOWIEC
Ogłoszono wyniki przetargów na nowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia i majątku. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowcu od grudnia będą mieć fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo ze zbiornikiem na wodę o pojemności 3000 l. Pojazd dostarczy firma BOCAR.

OSP KROŚCIENKO WYŻNE
Natomiast 4 września w Domu Strażaka w Krościnku Wyżnym dokonano otwarcia ofert na dostawę fabrycznie nowego sprzętu do ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym. Wykonawcą, którego ofertę wybrano jest firma Delta Service, przedstawiciel HOLMATRO. Zestaw narzędzi składał się będzie z:
1. Nożyce hydrauliczne Holmatro CU 5050i  
2. Rozpieracz ramieniowy Holmatro SP 5240 
3. Rozpieracz kolumnowy Holmatro RA 4331 C
4. Pompa hydrauliczna z silnikiem Holmatro SR 20PC 2
5. Niezbędne przewody hydrauliczne  C10  (2x10 m)
6. Zestaw adapterów (tj. łańcuchy ciągnące długie i krótkie) 
7. Zestaw podkładów schodkowych
8. Zestaw klocków i klinów do stabilizacji
9. Piła do szyb GLASSMASTER
10. Mata sprzętowa
11. Wywarzacz do drzwi 
12. Pompa ręczna wraz z przewodem HDO 100

Parametrowo jest to zestaw ciężki, choć lekki wagowo jest idealnie przystosowany do dłuższej pracy. Ma dużo innowacyjnych rozwiązań, jak na przykład ostrza nożyc (są pod kątem) umożliwiają pracę w wygodnej sylwetce ratownika (nie musi się schylać jeżeli tnie coś niżej) a narzędzia hydrauliczne mają wbudowane oświetlenie led.

OSP KROSNO - TURASZÓWKA
Również w najbliższym czasie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośnie-Turaszówce wzbogacą się o nowy sprzęt do ratownictwa technicznego. Wykonawcą, którego ofertę wybrano jest firma Nopex z Krosna. Zestaw narzędzi Lukas zasili zasoby sprzętowe jednostki jeszcze tej jesieni. 

red., zdjęcia ilustracyjne: BOCAR, CzerwoneSamochody.com