IWONICZ ZDRÓJ: 60+ bezpieczni w ruchu drogowym

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W niedzielę (03.09) w Iwoniczu Zdroju na mieszkańców i kuracjuszy czekało policyjne miasteczko w ramach kampanii „60+ bezpieczni w ruchu drogowym” organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Atrakcje zlokalizowane były na Placu Dietla w samym centrum Iwonicza-Zdroju. Wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić, co dzieje się z kierowcą podczas dachowania samochodu, jak zachowuje się ludzkie ciało przy gwałtownym hamowaniu oraz zmierzyć się ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód, który trzeba było pokonać w alkogoglach.

W ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej „60+ bezpieczni w ruchu drogowym” seniorzy mogli skorzystać z porad ekspertów z zakresu ruchu drogowego oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Komendę Miejską Policji w Krośnie reprezentowali asp. sztab. Tomasz Gorczyca i mł. asp. Wojciech Stefański z drogówki oraz asp. Paweł Buczyński oficer prasowy krośnieńskiej Policji.

WIęcej zdjęć w galerii poniżej.

red., KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: