Z życia służb

Komisarz Krzysztof Belczyk z krośnieńskiej Policji, ksiądz dr Paweł Gałuszka z Archidiecezji Krakowskiej oraz załoga Ratownika 10 lek. Michał Kwaśny, pil. Eugeniusz Lal, rat. CZaH Wojciech Przygórzewski, rat. pokładowy GOPR Jarosław Makutynowicz. To wykładowcy ostatniego spotkania pt. Ratownictwo Po Godzinach, które odbyło się w gościnnym Jasiu Wędrowniczku w Rymanowie. 

Krośnieńska policjantka dwukrotnie stawała na podium zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Polski Amatorów PZN w Chochołowie i Kościelisku. Była reprezentantka kraju zdobyła łącznie 160 punktów i jest liderką po pierwszych startach w pucharze Polski.

9 stycznia w Sejmie RP odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a także innych ustaw. W ramach przedstawionego projektu wprowadzony zostałby dodatek do emerytury dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w wysokości 20 zł za każdy rok służby.

Zwycięstwo policyjnych siatkarzy w turnieju

środa, 15 styczeń 2020 10:57

Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wywalczyli I miejsce w turnieju piłki siatkowej. Dochód z zawodów przekazano na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najlepsza położna w Polsce, która wygrała szósty ogólnopolski konkurs "Położna na medal", pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. Janina Frączek zdobyła 960 głosów i wyprzedziła 518 konkurentek z całego kraju. Konkurs wyłonił trzy laureatki ogólnopolskie i najlepsze położne w poszczególnych województwach. Pamiątkowe medale mistrzowskim położnym zostaną wręczone w trakcie uroczystej gali 13 marca w Warszawie. Pomysłodawcą plebiscytu i kampanii społeczno-edukacyjnej prowadzonej pod tą samą nazwą jest AMA – Akademia Malucha Alantan, a mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

Średnio w ciągu jednego dnia 2019 roku krośnieńscy policjanci interweniowali 55 razy, krośnieńscy medycy 36 razy, a krośnieńscy strażacy 10 razy. Tamten rok należał do jednych z najpracowitszych w historii. 

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu odbyło się pierwsze w tym roku (2020) ślubowanie 21-nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oddziału oraz rodziny młodych strażników granicznych.

Strażak Sebastian Kłosowski nagrał przeróbkę utworu Ronniego Ferrariego "OSP by chciała" (kliknij), w której śpiewa o tym, że jego jednostka OSP Myscowa ma problem ze starym Starem i chciałaby mieć nowy wóz. Piosenkę na kanale YouTube odtworzono do dzisiaj ponad 500 tysięcy razy. Dzięki temu utworowi strażacy z Myscowej w poniedziałek 30 grudnia otrzymali bezpłatnie Stara 266, który trafił do nich z województwa warmińsko-mazurskiego!

Strona 1 z 121
 

Partnerzy portalu: