Z życia służb

Wspólne działania przeciwkryzysowe były tematem sobotnich (4 lipca) ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej i strażaków ochotników z dwóch gmin: Miejsce Piastowe i Rymanów.

W sobotę 4 lipca na placu przy OSP w Tylawie odbyła się uroczystość wręczenia aktu włączenia OSP Tylawa do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP KSRG Równe. 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizuje drugą edycję akcji profrekwencyjną ‘BITWA O WOZY’. Tym razem środki na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego otrzyma 49 gmin, w których frekwencja podczas drugiej tury wyborów prezydenckich będzie najwyższa. Co ważne frekwencja ma być najwyższa nie na terenie obecnego województwa a dawnego województwa.

#GaszynChallange to akcja charytatywna zorganizowana w mediach społecznościowych polegająca na zrobieniu 10 pompek lub przysiadów i przekazaniu pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Wyzwanie przyjęło wiele jednostek OSP, instytucji publicznych i firm prywatnych z województwa podkarpackiego, a zebrane środki trafią m.in. do chorego Bartka Habila.

"Wszystkie ręce na pokład". Do usuwania skutków gwałtownych burz i błyskawicznych powodzi ruszyły prawie wszystkie jednostki OSP z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego. Jednak na tak dużą skalę powodzi siły kilkudziesięciu jednostek OSP i krośnieńskiej JRG były stanowczo za małe. Do pomocy ruszyli również strażacy z powiatu sanockiego, brzozowskiego, leskiego. W Krośnie pojawiła się również Kompania Specjalna "WODA" z województwa mazowieckiego.

W wieku 52 lat zmarł w poniedziałek, po długiej chorobie dh Wojciech Kilar - od 35 lat czynny strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie. Pochodził z rodziny ze strażackimi tradycjami. Był synem Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Jana Kilara. 

Już za kilka dni, Adrian, Paweł i Robert wyruszą na Mont Blanc - najwyższy szczyt w Europie. Połączyła ich pasja do gór i wspólny cel - niesienie pomocy potrzebującym. Wszystko po to, aby wesprzeć Fundację Dorastaj z Nami, która pomaga dzieciom bohaterów poległych na służbie.

W niedzielę 28 czerwca, funkcjonariusze Straży Granicznej z pieszego przejścia granicznego w Medyce zatrzymali na kierunku wejściowym do Polski 50 – letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Strona 1 z 133
 

Partnerzy portalu: