Z życia służb

Straże gminne i miejskie pod nadzorem policji

czwartek, 02 kwiecień 2020 13:39

- Od czwartku straże gminne i miejskie będą pod nadzorem policji, która będzie koordynowała ich pracę patrolową - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Zapowiedział też szybką ścieżkę w przypadku kar za łamanie obostrzeń. Określać je będą inspektorzy sanitarni z policją; będą sięgać do 30 tys. zł.

Krośnieńska policjantka wywalczyła Puchar Polski w cyklu narciarskich zawodów biegowych pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego. Swój sukces przypieczętowała zwycięstwem w 21 Policyjnym Biegu Piastów, rozgrywanym w ramach prestiżowych zawodów biegowych na Polanie Jakuszyckiej.

Dnia 17.03.2020 r. po powrocie strażaków OSP Bóbrka z akcji gaśniczej została skradziona piła spalinowa STIHL MS 441 (nr. seryjny 1 78 796 987), która znajdowała się na samochodzie pożarniczym STAR 244.

“W ogniu pytań z..." to nowy cykl Krosno112.pl, który ma na celu przybliżyć sylwetki strażaków z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Będą to osoby, które z ogniem zmagają się zawodowo, jak również ochotnicy służący w miejscowych jednostkach OSP.

Od kilku dni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

U jednego z pilotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wykryto koronawirusa. Wskutek choroby mężczyzny, na kwarantannę skierowane zostało 30 osób.

W związku z poważna sytuacją w naszym kraju i regionie, opierając się na komunikatach zamieszczanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Głównego Inspektoratu Sanitarneto (GIS) czy miejscowe stacje sanitarne organizatorzy Nocnej Jazdy Ratowników dla Bartka podjęli decyzcję o przełożeniu akcji charytatywnej na późniejszy termin.

W środę 11 marca jeden z mieszkańców Gminy Dukla zadzwonił na alarmowy numer 112 twierdząc, że pali się wieża widokowa. Kilka minut przed 22:00 do zdarzenia zadysponowana została jednostka OSP KSRG Dukla, a gotowość bojową zgłosiła OSP Jasionka, która ze względu na brak potrzebnego sprzętu, nie została wezwana do akcji. Na szczyt góry Cergowa strażacy z Dukli dotarli za pomocą quadów, jednak dojazd na miejsce był znacznie utrudniony.

Strona 1 z 125
 

Partnerzy portalu: