.

Z życia służb

Krośnieńscy policjanci zwyciężyli w Zawodach Strzeleckich Służb Mundurowych. Turniej zorganizowano na terenie obiektów strzelnicy myśliwskiej w Głogowie Małopolskim. Sportowa rywalizacja była okazją do wymiany doświadczeń ze strzelcami wywodzącymi się z różnych formacji mundurowych regionu.

W minionym tygodniu w Kętrzynie odbyły się zawody „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do rywalizacji stanęło 11 drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne polskiej Straży Granicznej. Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG drugi rok z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Zabytkowy wóz strażacki zyskał drugie życie. Strażacy z OSP Wrocanka w gminie Miejsce Piastowe wspólnymi siłami odremontowali ich stary wóz. Dzięki temu pojazd będzie cieszył oczy mieszkańców Wrocanki i strażaków  jako symbol historii.

Krośnieńscy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w akcji oddawania krwi. Mobilny punkt będzie obsługiwał dawców w dniu 20 września br. od godz. 9, przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Zakończyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze w Lubatowej, w której uczestniczyło 10 drużyn reprezentujących dwie gminy: Iwonicz-Zdrój i Krościenko Wyżne. Drużyny z OSP Lubatówka, OSP Lubatowa i OSP Pustyny będą reprezentować gminy 22 września na X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Odrzykoniu. Poniżej wyniki i obszerna fotogaleria.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN firmy Rosenbauer został zaprezentowany w sobotni wieczór (7.09) na placu manewrowym OSP KSRG Dukla. Jest to obecnie jeden z najnowocześniejszych samochodów pożarniczych w Polsce. Na pokaz pojazdu do Dukli przyjechali strażacy z całego powiatu krośnieńskiego. Rosenbauer odwiedził strażaków z Dukli już drugi raz.

WFOŚiGW dofinansuje 12 jednostek OSP

piątek, 06 wrzesień 2019 13:45

W Starostwie Powiatowym w Krośnie, 6 sierpnia br., podpisano umowy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na dofinansowanie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ostatni weekend wakacji strażacy ze Słowacji i Polski uczestniczyli w II Memoriale Jana Gibeja - honorowego prezesa DHZ Svidnik, który zmarł 18 grudnia 2017 roku. Aby uczcić tego wybitnego i zasłużonego człowieka DHZ po raz drugi zorganizowano zawody jego imienia.

Strona 1 z 112
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner