Zerwana linia energetyczna, wybuchy opon i... uszkodzone szyby w MKSie

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Do niecodziennego zdarzenia doszło w krośnieńskiej dzielnicy Polanka tuż przy budowie łącznika od ulicy Podkarpackiej (DK28).

Zdarzenie miało miejsce w Krośnie na ul. Popiełuszki w południe, w poniedziałek 25.05.

Podczas składania wywrotki na naczepie samochodu ciężarowego doszło do zerwania linii energetycznej. Kierowca ruszył pojazdem, gdy jeszcze wywrotka nie została do końca położona na naczepie. 

- Doszło do zerwana linii energetycznej - mówi Patrycja Kandefer z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. - Linia opadła na ziemię i wówczas doszło do wybuchu opon pojazdu. Siła wybuchu odrzuciła kamienie z placu budowy. I to właśnie one uszkodziły przejeżdżający ul. Popiełuszki autobus miejskiej komunikacji.

W trakcie, gdy doszło do zerwania linii przez wywrotkę, wybuchły trzy opony w tym pojeździe, uszkadzając szyby w autobusie MKS, który akurat przejeżdżał przez zwężenie na ul. Popiełuszki. W kursowym autobusie podróżowało trzech pasażerów oraz kierowca. Na szczęście nikt nie został ranny. Kierowca MKSu, nie wiedząc co się dzieje, odjechał szybko na najbliższy przystanek na ul. Podkarpackiej.

Na miejscu interweniowali policjanci KMP Krosno oraz Pogotowie Energetyczne.

red. fot. Krosno112.pl

 

 

 

Partnerzy portalu: