ODRZYKOŃ: Nieprzytomny rowerzysta na środku drogi

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

26 marca (czwartek) około godziny 16:50 służby ratownicze zostały powiadomione o leżącym na jezdni rowerzyście.

Do zdarzenia miało dojść na ulicy Jagiełły w Odrzykoniu. Świadek zdarzenia wezwał służby ratunkowe, a także udzielił pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie, który był nieprzytomny, jednak oddychał. Chwilę później na miejsce dojechali strażacy OSP Odrzykoń, którzy również udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu medyków. Prawdopodobnie rowerzysta był pod wpływem alkoholu.

- Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 17, na ul. Jagiełły w Odrzykoniu. Leżącego na jezdni, rannego rowerzystę, zauważyli świadkowie. Niezwłocznie wezwali na miejsce służby ratownicze oraz udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP Krosno i dodaje - Policjanci wstępnie ustalili, że 59-letni cyklista, stracił panowanie nad rowerem i upadł na jezdnię. Rowerzysta doznał obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. 59-latkowi została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego krośnieńskiej komendy oraz technik kryminalistyki. Szczegółowe okoliczności zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie.


Po chwili na miejsce zdarzenia dojechali również medycy SPPR Krosno oraz strażacy z JRG Krosno, a także policjanci z WRD KMP Krosno, którzy będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia i czy doszło do zderzenia z innym pojazdem. Rowerzysta w stanie poważnym został zabrany do szpitala, Ulica Jagiełły jest wciąż zablokowana.

red. | fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: