Plaga pijanych kierowców i wypadki z ich udziałem

wtorek, 14 styczeń 2020 16:20
fot. OSP Świerzowa Polska fot. OSP Świerzowa Polska

Pomimo wielu próśb na drogi wyjeżdżają nadal pijani kierowcy. Jednak nie tylko oni. Na przykład w Lubatowej wprost pod nadjeżdżający samochód wytoczył się pijany 53-latek. W poniedziałek podkarpaccy policjanci zorganizowali kolejną akcję "Trzeźwy poranek". Niestety funkcjonariusze zatrzymali aż 26 nietrzeźwych kierowców.

R E K L A M A

W ostatnich dniach prawie codziennie policja informowała o zdarzeniach drogowych z udziałem pijanych użytkowników dróg. 

ŚWIERZOWA POLSKA
Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 14, na ul. Krośnieńskiej w Świerzowej Polskiej. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 39-letni kierujący oplem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym citroenem. Kierująca citroenem została przetransportowana do szpitala. Obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 39-latka. Kierująca citroenem była trzeźwa. Szczegółowe okoliczności zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie. W zdarzeniu informowaliśmy w artykule (kliknij). 

LUBATOWA
W sobotę około godz. 7.30, w miejscowości Lubatowa doszło do potrącenia pieszego. Wstępnie ustalono, że 53-latek wszedł na jezdnię tuż przed nadjeżdżającego opla, w wyniku czego doszło do potrącenia. Kierujący osobówką, próbując uniknąć zdarzenia, zjechał z drogi i uszkodził elementy ogrodzeniowe miejscowego kościoła.53-latek odniósł obrażenia i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący oplem był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają rymanowscy policjanci.

TRZEŹWY PORANEK
W poniedziałek funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Policjanci skontrolowali w tym czasie 20 134 kierowców. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 26 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 10 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 16 odpowie za wykroczenie.

red. fot. KMP Krosno/KWP Rzeszów/Krosno112.pl