Mercedes automatycznie zgłosił, że uległ kolizji

niedziela, 12 styczeń 2020 09:12
fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

System automatycznego powiadamiania o wypadkach i kolizjach wraz z lokalizatorem zamontowany w Mercedesie C400 był "zgłaszającym" zdarzenie do służb ratowniczych w niedzielny poranek. 

R E K L A M A

W niedzielę (12.01) tuż po godzinie 8. na ulicy Głowackiego w Jedliczu osoba kierująca mercedesem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i uderzyłą w mostek. Osoba, która kierowała oddaliła się z miejsca zdarzenia. W tym czasie służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku przez system automatycznego powiadamiania o wypadkach i kolizjach, który był zainstalowany w pojeździe. Jednak lokalizację zdarzenia wskazał na okolice Biedronki i ulicy Sienkiewicza w Jedliczu. To tam wpierw udały się służby zespół ratownictwa medycznego, strażacy z Jedlicza, Męcinki i JRG Krosno oraz policjanci KP Jedlicze. 

Po dokładnym przeszukaniu terenu nie stwierdzono, że znajduje się tam pojazd marki mercedes. Jednak za chwilę służby zostały powiadomione przez mieszkańców ulicy Głowackiego o kolizji mercedesa na ulicy Głowackiego. To tam przedysponowano wszystkie służby. Strażacy zabezpieczyli pojazd i miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator oraz przeszukali okolicę w poszukiwaniu osoby kierującej pojazdem.

Policjanci prowadzą czynności ustalające okoliczności zdarzenia oraz kto kierował pojazdem w trakcie zdarzenia. 

System zlokalizował zdarzenie w okolicach Biedronki. Jak się później okazało kolizja miała miejsce w odległości ponad 1 km w linii prostej od wskazanego miejsca w systemie.

red. fot. Krosno112.pl