Dwa poranne zdarzenia na DW887 w Posadzie Górnej. Ranna 12-latka

wtorek, 17 wrzesień 2019 09:08
fot. Czytelnik - Przyjaciele Krosno112.pl fot. Czytelnik - Przyjaciele Krosno112.pl

Interwencja służb ratunkowych we wtorkowy poranek w Posadzie Górnej (gm. Rymanów) na drodze wojewódzkiej 887. Niemal jednocześnie doszło tam do dwóch zdarzeń drogowych. Ranna została 12-letnia dziewczynka, która trafiła z mamą do szpitala.

R E K L A M A

Do obu zdarzeń doszło we wtorek (17.09) przed godziną 8 rano w Posadzie Górnej w odległości około kilkuset metrów. 

Najpierw na tył przyczepy samochodowej najechał bus marki mercedes. W wyniku zderzenia nikt nie potrzebował opieki medycznej, jednak z uszkodzonego busa wydostawały się płyny eksploatacyjne. Do zdarzenia doszło tuż przy remizie OSP Posada Górna, jednak strażacy z tej jednostki chociaż byli gotowi nie zostali zadysponowani przez SKKM PSP w Krośnie. 

Chwilę później, około 300 metrów dalej, nieopodal szkoły doszło również do najechania na siebie dwóch pojazdów. Na tył volkswagena, którym podróżowała matka z 12-letnią córką najechał kierowca subaru. 12-latka potrzebowała pomocy medycznej, dlatego na miejsce zadysponowano ratowników medycznych oraz strażaków. Na czas prowadzonych działań ratunkowych droga była zablokowana. 12-latka wraz z mamą zostały przewiezione do szpitala. 

Szczegóły zdarzeń wyjaśniają funkcjonariusze policji. Na miejscu prócz KP Rymanów, pracowali ratownicy SPPR Krosno, strażacy z JRG Krosno, OSP KSRG Rymanów, OSP KSRG Posada Dolna. 

red. fot. Maciej Drzyzga, OSP KSRG Rymanów