Wydrukuj tę stronę

Policyjny pościg za 20-letnim motocyklistą

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:55
fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Policjanci z Dukli podjęli pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. 20-latek podczas ucieczki zderzył się z innym motocyklistą. Mężczyzna z obrażeniami trafił do krośnieńskiego szpitala. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

R E K L A M A

W piątek, policjanci z Dukli, patrolowali miejscowość Jaśliska. Przed godz. 16, podjęli próbę zatrzymania motocyklisty, który poruszał się bez włączonych świateł. Kierujący jednośladem na widok mundurowych gwałtowanie zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Mężczyzna nie reagował na podawane sygnały do zatrzymania. Motocyklista chcąc zgubić pościg, wjechał w drogę szutrową, gdzie po chwili zderzył się z jadącym z naprzeciwka innym motocyklistą.

W wyniku zderzenia 20-letni uciekinier z obrażeniami trafił do krośnieńskiego szpitala. Powodem jego ucieczki był fakt, że nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie posiadał ubezpieczenia i nie powinien być dopuszczony do ruchu drogowego. Mężczyzna odpowie zarówno za kierowanie bez uprawnień, jak i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

red.