Wypadek na styku powiatów. Nie żyje 21-letnia kobieta

niedziela, 15 wrzesień 2019 21:20
fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Trwa ustalanie przyczyn tragicznego zdarzenia na drodze wojewódzkiej 990 w Widaczu (pow. strzyżowski). Wiadomo, że zderzyły się dwa samochody osobowe. Młoda dziewczyna była zakleszczona w pojeździe. Pozostałe pięć podróżujących pojazdami zostało rannych.

R E K L A M A

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na trasie pomiędzy Krosnem, a Frysztakiem. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratownicze z dwóch powiatów. 

Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji życia jednej osoby nie udało się uratować. Na miejscu pomocy medycznej udzielali m.in. medycy SPPR Krosno, strażacy OSP Twierdza, JRG Strzyżów i OSP KSRG Glinik Dolny oraz policjanci KPP Strzyżów.

Ze wstępnych informacji Komendy Wojewódzkiej Policji wynika, że kierująca seatem 21-letnia kobieta na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z osobowym renault. Pomimo pomocy medycznej 21-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego zmarła. 4 osoby podróżujące seatem oraz kierowca renault zostali hospitalizowani.

Droga DW990 była zamknięta kilka godzin. Trwają czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Wyznaczono objazdy przez DW998 Warzyce - Babica. 

red. fot. Krosno112.pl, OSP KSRG Glinik Dolny