.

KROSNO: Dramatyczny wypadek na wiadukcie. DK28 zablokowana

fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl

Wypadek na wiadukcie, na ulicy Podkarpackiej w Krośnie, w ciągu drogi krajowej 28. Do zdarzenia doszło po godzinie 15, w poniedziałek (15.04). W wypadku zginęło dwóch kierowców.

Trzy pojazdy marki Opel, Renault i Volkswagen zderzyły się na wiadukcie nad torami kolejowymi na ul. Podkarpackiej. 

15:20 Dwie osoby zostały poważnie ranne. Trwa walka o życie jednej osoby, druga osoba musiała być wycięta - uwolniona z pojazdu przez strażaków.

15:55 Osoba, która została uwolniona za pomocą narzędzi hydraulicznych została przewieziona do szpitala.

15:57 Na miejscu pracują trzy zastępy JRG Krosno, Zespoły Ratownictwa Medycznego w tym lekarz oraz patrole policji KMP Krosno.

16:00 Lekarz stwierdził zgon jednej osoby

16:02 DK28 ul. Podkarpacka na odcinku ul. Tysiąclecia i ul. Zręcińskiej będzie zablokowana kilka godzin. Policjanci wyznaczają objazdy przez miasto.

16:26 Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku. Wiadomo, że doszło do czołowego zderzenia Volkswagena i Opla, a trzeci pojazd Renault został lekko uszkodzony. Strażacy, by wydobyć kierowcę volkswagena musili użyć hydrauliki. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Kierowca Opla niestety pomimo prowadzonej reanimacji zmarł. Trzeci kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

16:29 Na miejscu wypadku pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Pojawiła się również grupa operacyjna z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Natomiast na czas pracy technika kryminalistyki droga jest wyłączona z użytkowania. Kierowcy ciężarówek wstrzymywani są na rogatkach miasta.

17:00 Policjanci ustalii tożsamość rannych uczestników wypadku. W zdarzeniu życie stracił 53-letni mieszkaniec Krosna, natomiast do szpitala trafił 54-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. 

17:02 Jeszcze około dwóch godzin może potrwać blokada DK28 w Krośnie. Na miejscu pracuje prokurator, policjanci oraz technicy kryminalistyki.

17:04 St. asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno: 53-letni kierujący oplem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w volkswagena, którym poruszał się 54-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. 53-latek pomimo akcji ratunkowej zmarł, natomiast 54-latek w stanie bardzo poważnym został przewieziony do szpitala.

17:42 Niestety w szpitalu zmarła druga ofiara wypadku. To 54-letni mieszkaniec gminy Jedlicze.

red. fot. Rafał Szubrycht

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner