Czarny poniedziałek. Seria wypadków i kolizji na krośnieńskich drogach

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Miniony poniedziałek (07.08.2017r.) obfitował w zdarzenia drogowe. Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni byli dysponowani z miejsca na miejsce. Do zdarzeń drogowych doszło w Krośnie, Jedliczu i Świerzowej Polskiej.

W Świerzowej Polskiej na ul. Krośnieńskiej około godziny 8:30 zderzył się Fiat z Seatem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierujący Fiatem Fiorino, jadąc od strony Zręcina w kierunku Krosna, z nieustalonych dotąd przyczyn, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z Seatem Leon. Do szpitala zostali przetransportowani kierowcy oraz podróżująca seatem kobieta. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy byli trzeźwi - informuje oficer prasowy KMP w Krośnie Paweł Buczyński. 

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka godzin później w Jedliczu na ul. Armii Krajowej. Zdarzenie miało miejsce około godziny 14.30. Policjanci ustalili, że 37-letnia kierująca Renaultem Megane, nie zastosowała się do znaku pionowego B-20 „STOP", w następstwie czego zderzyła się z Audi A3. Na skutek zdarzenia pojazdy stoczyły się do rowu. Do szpitala została przetransportowana kierująca Renault. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego 37-latce zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy byli trzeźwi.  Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy byli trzeźwi - informuje rzecznik.

Godzinę później, bo około 15.30 na ul. Rzeszowskiej w Krośnie wydarzy się kolejny wypadek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letnia kierująca VW Passatem, podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dostawczemu VW LT, który poruszał się w kierunku Ustrobnej. W wyniku zderzenia VW Passat został zepchnięty na metalowe ogrodzenie i zatrzymał się w rowie. Uczestnicy byli trzeźwi. - informuje nas Policja. 24-latka, która została przetransportowana do szpitala, była w zaawansowanej ciąży.

Pół godziny później, około 16.00 w Krośnie na ul. Lewakowskiego 26-letni kierujący Oplem Vectra najechał na tył Forda Fiesty, którego kierująca zatrzymała się, celem udzielenia pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że uczestnicy byli trzeźwi. Do szpitala trafiła 24-letnia kierująca fordem. Obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu - mówi Paweł Buczyński.

Do kolejnych zdarzeń doszło w przeciągu kolejnej godziny. Około 16.30 w Krośnie na ul. Podkarpackiej. Pracujący na miejscu Policjanci ustalili, że 34-letni kierujący Renault Laguna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i zderzył się z jadącym przed nim Chevroletem Orlando. Następnie na tył Laguny najechał Opel Corsa, za kierownica którego siedziała 23-letnia kobieta. Kierujący laguną oraz corsą zostali ukarani mandatami - informuje oficer Buczyński Żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń.


Kolejne, ostatnie zdarzenie z tego dnia miało miejsce w Krośnie na ul. Tysiąclecia, około godziny 17:00. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 54-letni kierujący Oplem Astra nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Peugeota 206, w wyniku czego doszło do zderzenia się tych pojazdów. Do szpitala trafił 68-letni kierujący Peugeotem. Obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu. Kierowca Opla został ukarany mandatem. Uczestnicy byli trzeźwi - podsumowuje rzecznik.

red., KMP Krosno

 

 

 

Partnerzy portalu: