.

DUKLA: Samochód wpadł do Dukielki

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W niedzielne popołudnie (16.10) w Dukli na ulicy Żwirki i Wigury doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Peugeota. Samochód z trzema osobami zakończył jazdę w potoku Dukielka.

Do zdarzenia doszło około godziny 12:40 na łuku Drogi Wojewódzkiej nr 993. Kierowca Peugeota stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, odbił się od drzewa i ostatecznie spadł do potoku Dukielka. 

Kierowcy i dwóm pasażerkom udało się uwolnić z pojazdu jeszcze przed przybyciem wszystkich służb ratunkowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dwie pasażerki zostały zabrane do krośnieńskiego szpitala, kierowcy na szczęście nic się nie stało.

Pojazd, który znajdował się częściowo zanurzony w wodzie trzeba było szybko wyciągnąć, ponieważ wyciek płynów eksploatacyjnych mógł skazić środowisko wodne. Wiadomo było, że zbiornik na paliwo jest prawie pełny. Do pomocy w wyciągnięciu pojazdu użyto ciężki wóz ratownictwa drogowego Volvo (Megacity), który szybko dotarł z JRG Krosno.

Na czas wyciągania pojazdu z wody ruch na odcinku DW993 był zablokowany.

Na miejscu działania prowadziły zastępy z JRG Krosno (GBAPrRt MAN, SCRd Volvo), OSP KSRG Dukla (GLBARt Fiat), Zespół Ratownictwa Medycznego (Renault) oraz funkcjonariusze WRD KMP Krosno.

red. | fot. Krosno112.pl 

 

 

Partnerzy portalu: