Krośnieńskie święto wina dopiero za rok. Portius Festiwal został odwołany

archiwum 2018 archiwum 2018 fot. Portius Festiwal / Damian Krzanowski

Epidemia koronawirusa wymusza na organizatorach odwoływanie kolejnych imprez plenerowych. Tę niełatwą decyzję musiało podjąć też Stowarzyszenie Portius. W tym roku nie będzie święta wina na krośnieńskim Rynku.

Portius Festiwal to impreza, która przypomina, że Krosno słynęło z węgierskiego Wina. W sierpniowy weekend krośnieńska starówka wypełniała się mieszkańcami i turystami, którzy z lampką węgrzyna spacerowali po zabytkowych uliczkach.

W tym roku jednak tak nie będzie. Stowarzyszenie Portius zdecydowało, że osiemnasta edycja festiwalu się nie odbędzie. - Zwlekaliśmy do ostatniej chwili, ponieważ cały czas mieliśmy nadzieję, że jednak nie trzeba będzie jej podejmować - napisał na facebooku stowarzyszenia Zbigniew Ungeheuer, prezes stowarzyszenia. I dodaje, że nie była to łatwa decyzja. - Mamy nadzieję, że spotka się ze zrozumieniem.

Władze Stowarzyszenia Portius przyznają, że na ten rok były ogromne ambicje i plany związane z festiwalem. - Osiemnaste urodziny miały być prawdziwym wejściem w dorosłość – napisał Zbigniew Ungeheuer. - Niestety biorąc pod uwagę aktualną sytuację, w której przyszło nam wszystkim się odnaleźć musimy przenieść osiemnaste urodziny na 2021 rok.

red.

 

Partnerzy portalu: