Miejska komunikacja wraca do normalnego funkcjonowania

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Od dziś (14 maja) autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Krośnie wracają na wszystkie linie. Będą jednak kursować według wakacyjnego rozkładu jazdy. Nadal obowiązują obostrzenia, choć od poniedziałku będą złagodzone.

Jak informują władze spółki, od poniedziałku do piątku autobusy będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Przywrócono kursowanie autobusów w soboty na liniach podmiejskich 1 , 2 , 7 , 11 , 18 , 20 oraz w dni świąteczne na liniach - 0 , 1 , 2 , 7 , 10 , 18 , 20 , A , E i G.

Natomiast na linii 12 jest więcej kursów – po dziewięć każdym kierunku, a na linii 23 zostają zlikwidowane kursy o godz. 18:22 i 20:22 z Pl. Monte Cassino do Przybówki, o godz. 22:18 z Dworca Autobusowego do Przybówki oraz o godz. 15:00, 19:05 i 20:57 z Przybówki do Krosna.

Od poniedziałku (18 maja) zaczną obowiązywać zasady wprowadzone w III etapie znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że autobusem będzie mogło równocześnie podróżować więcej osób. Do jednego pojazdu będzie mogło wejść tylu pasażerów ile wynosi 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

W dalszym ciągu MKS stosuje zasady bezpieczeństwa. Autobusy są codziennie ozonowane. Dezynfekowane są poręcze, uchwyty, kasowniki. Kierowcy są wyposażeni w przyłbice.

autor: tom

 

Partnerzy portalu: