#zostańwdomuzKBP – Krośnieńska Biblioteka Publiczna on-line!

fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Ze względu na wprowadzony decyzją Ministra Zdrowia 20 marca br. stan epidemii, Krośnieńska Biblioteka Publiczna pozostaje zamknięta dla czytelników. W związku z tym przygotowano ofertę działań, które prowadzone będą w sieci, a do których macie dostęp poprzez stronę internetową i serwisy społecznościowe, zwłaszcza Facebook i YouTube.

Dla najmłodszych i trochę starszych – czytanie książek!
W każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 10:00 biblioteka zaprasza do wysłuchania (i obejrzenia!) głośnego czytania, publikowanego w cyklu #czytajwdomumaluchowi. Te krótkie teksty dla najmłodszych czytają bibliotekarze, których mali czytelnicy znają z Oddziału dla Dzieci. Nieco starsze dzieci zapraszane są codziennie (od poniedziałku do piątku) o godzinie 17:00 do wysłuchania kolejnych rozdziałów wybranej książki, które będą ukazywały się w cyklu #czytajwdomustarszakowi.

Małych i większych miłośników teatru biblioteka zaprasza dwa razy w tygodniu do obejrzenia spektakli stworzonych przez bibliotekarki i bibliotekarzy z KBP. Frunie w górę już kurtyna, przedstawienie się zaczyna! Biblioteczny e-teatr startuje we wtorki i czwartki o 10:00.
Dorosłym proponowane są Piątki z rozwojem - bez wychodzenia z domu! - cotygodniowe spotkania online dotyczące rozwoju różnego rodzaju kompetencji (np. asertywność, radzenie sobie ze stresem, wyznaczenie i realizacja celów, narzędzia przydatne do pracy zdalnej i inne). Pierwsze spotkanie dotyczy tematu asertywności dla kobiet - kolejne tematy możecie Państwo wybrać sami w ankiecie opublikowanej na Facebooku KBP Krosno. Warsztaty prowadzi Agata Warywoda - specjalistka ds. działań edukacyjnych w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, trenerka.

W tym trudnym czasie KBP wychodzi również naprzeciw potrzebom osób starszych i samotnych, które potrzebują wsparcia i rozmowy. Uruchomiono dyżur telefoniczny ph. Prozmawiaj z bibliotekarzem… o książkach i nie tylko! Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 pod numerem telefonu 697 819 320 na swoich rozmówców czeka Małgorzata Węgrzyn – bibliotekarka z wieloletnim stażem, kierowniczka Filii nr 4 KBP.

Jakkolwiek wszyscy mamy nadzieję, że obecna sytuacja szybko wróci do normy i wkrótce spotkamy się z Państwem osobiście w naszych placówkach, postaramy się, aby nasze działania w sieci umiliły jakoś czas, który wszyscy spędzamy obecnie w domach. Będziemy też systematycznie poszerzać naszą ofertę, odpowiadając na Państwa potrzeby. Zostańmy w domu z KBP! - zachęca Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

red.

 

Partnerzy portalu: