Natchnienia-Kreacje-Inspiracje - Spotkanie Kobiet Pogranicza w odcieniu naturalnego piękna

Wzorem lat minionych, na początku marca halle RCKP zamieniają się w Salonik dla pań. Każde spotkanie aranżowane jest w innym odcieniu. W ubiegłym roku goście RCKP rozkoszowali się zapachem, kolorami oraz ciekawostkami ze świata kawy. W tym roku panie zaproszone są na spotkanie „W odcieniu naturalnego piękna”.

Spotkanie Kobiet Pogranicza odbędzie się 6 marca w godzinach od 17:00 do 20:00. Wstęp jest wolny.

- W ten pastelowy i wonny świat wprowadzi przybyłych pani Marta Kwolek, make up artist. Opowie i pokaże, jak przy użyciu ekologicznych kosmetyków upiększających uwydatniać naturalne piękno każdej z nas. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa ##Beauty2 - prezentująca sztukę wizażu Marty Kwolek okiem aparatu Mariusza Barana. Spotkanie Kobiet Pogranicza w odcieniu naturalnego piękna nie mogłoby odbyć się bez muzyki i recitalu Michała Stryczniewicza oraz Targowiska rozmaitości. Zaproszono artystów rękodzielników, będzie można nabyć ozdoby, obrazy wypalane w drewnie, artystyczne zdjęcia, bibeloty. Jak zawsze nadarzy się okazja do spotkania, rozmowy, a tym razem do odkrycia w sobie pokładów naturalnego piękna - zaprasza Anna Jakubik, prowadząca cykl Spotkań Kobiet Pogranicza.

Program:
- Pokaz makijażu ekologicznego z użyciem naturalnych kosmetyków upiększających - Marta Kwolek make up artist
Godzinny instruktaż makijażu z użyciem naturalnych kosmetyków
- Wystawa fotografii Mariusza Barana „##BEAUTY2” - makijaże i fantazyjne nakrycia głowy autorstwa Marty Kwolek
- Michał Stryczniewicz w lirycznym programie - gitara i wokal

Ponadto:
Targowisko rozmaitości - pełen wachlarz - od zdjęć i plakatów po obrazy wypalane w drewnie, od naszyjników z kamieni naturalnych, lnu, ceramiki po ręcznie szyte maskotki i ozdoby. Zachęcamy do zabrania ze sobą doskonałego nastroju, bowiem jak wszyscy wiemy, piękno mieszka w uśmiechu.

WYSTAWA ##BEAUTY2
Wystawa powstała z połączenia dwóch pasji - fotografii i wizażu. Takie spotkanie musiało zaowocować bliższą współpracą. ##BEAUTY2 w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu może być odmianą Sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonanych stylizacji, wizażu i fotografii powodują, że trudno przejść obojętnie wobec zaprezentowanych prac. Sfotografowane „Matrony, Caryce, Księżniczki” intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami. Nieprzypadkowo został użyty znak ##, który sugeruje odbiorcy poszukiwanie ukrytych znaczeń. ##Beauty2 to kontynuacja projektu ##Beauty prezentowanego w 2016 roku. O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy również fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second hand i otrzymały nowe życie.

MARTA KWOLEK
Dyplomowany mistrz wizażu, trener profesjonalnych technik makijażu. Będąc przez ponad 20 lat urzędnikiem państwowym - w wyniku życiowego „remanentu po czterdziestce” - postawiła wszystko na jedną kartę, postanowiła posłuchać głosu serca i zaczęła realizować swoje marzenia. Zawodowe szlify zdobywała w Warszawie, kończąc Warszawską Akademię Wizerunku oraz - najlepszą obecnie szkołę wizażu - Pro Make up Academy. Tam też pracowała przy wielu sesjach zdjęciowych. Ponadto ukończyła wiele certyfikowanych szkoleń, szkoląc się m.in. u światowej sławy wizażystów, takich jak Dawid Molina, Karla Powell oraz Fabienne Rea. Prowadzi Studio Makijażu Profesjonalnego, specjalizując się w makijażach ślubnych i artystycznych. Współpracuje również z ogólnopolskimi magazynami branżowymi, gdzie cyklicznie publikuje swoje prace. Jest współautorką fotograficznej wystawy ##BEAUTY, przy której pracowała jako wizażystka i stylistka. Wystawa - obecnie już o zasięgu międzynarodowym - gościła w wielu znakomitych miejscach, m.in. w galerii Nierzeczywista w Rzeszowie, w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, w zamku Dubiecko oraz na Słowacji.

Fantazyjne nakrycia głowy, które tworzy z pasji i dla relaksu, zostały docenione przez międzynarodowe jury, które przyznały jej II miejsce w konkursie Carpathian Art of Fashion 2017. Podczas Kongresu Przyszłości Branży Beauty 2018 w Warszawie jej studio makijażu znalazło się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu i otrzymało certyfikat „Salon najbardziej dla klienta”. Kolejne nagrody w 2018 roku to I miejsce w kategorii „Orły Kosmetyki” oraz nagroda „Najlepszy Profesjonalista w Branży Ślubnej” w kategorii makijaż w plebiscycie Zankyou International Wedding Awards 2018. Współorganizatorka i prelegentka Konferencji Zdrowia i Urody 2017, Kongresu Kobiet w G2A Arena oraz cyklicznych Śniadań Biznesowych dla Kobiet w hotelu Hilton Garden Inn oraz wielu innych.

MARIUSZ BARAN
Nauczyciel, z zawodu informatyk, szkoleniowiec i wykładowca fotografii reklamowej. Fotografuje od lat. Nie przypuszczał, że ta dziedzina zawładnie sporą częścią jego życia. Najlepiej czuje się w studio fotograficznym. Tam odnajduje spełnienie swojej pasji. Interesuje się głównie portretem, fotografiami beauty oraz mody. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą wgłąb samego siebie. Prace, które tworzy, pokazują świat fotomodelingu nie tylko jako komercję i reklamę, ale również jako Sztukę. Fotografując, wyznaje zasadę, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek.

Od 2008 roku związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Wielokrotnie był jurorem konkursów fotograficznych dla młodzieży i dorosłych. Fotografował do kampanii reklamowych. Jest autorem fotografii do ogólnopolskich czasopism.

W swojej artystycznej drodze kieruje się mottem: „fotografie należy czytać, a nie oglądać”.

red. | fot. Mariusz Baran

 

Partnerzy portalu: