Zakończono projekt "Czysta Energia"

fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Zakończyła się realizacja projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Miasta Krosna i Gminy Krościenko Wyżne”.

Dzięki realizacji projektu zamontowano 818 zestawów instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, z czego 653 na terenie Krosna:
- instalacje kolektorów słonecznych - 229 sztuk, w tym 164 w Krośnie,
- instalacje fotowoltaiczne - 468 sztuk, w tym 392 w Krośnie,
- kotły c.o. klasy 5 na biomasę (pellet) - 94 sztuki, w tym 74 w Krośnie,
- gruntowe pompy ciepła z podgrzewaczem wody - 27 sztuk, w tym 23 w Krośnie.

W lutym 2020 r. – po rozliczeniu finansowym całego projektu – rozpocznie się 5-letni okres trwałości projektu.

Urząd Miasta przypomina, że zgodnie z wymaganiami projektu, użytkownicy instalacji są zobligowani do podawania osiągniętych uzysków, które stanowią wskaźniki rezultatu projektu w okresie 5-ciu kolejnych lat trwałości projektu. Poza tym, przez okres obowiązywania umowy użytkownicy zobowiązali się do używania instalacji i ponoszenia wszelkich kosztów ich eksploatacji i konserwacji, o ile te koszty nie są kosztami objętymi gwarancjami.

Wkrótce użytkownicy instalacji otrzymają przypomnienie o podstawowych czynnościach obsługowych instalacji, wykaz odpłatnych prac serwisowych oraz tabelę do wpisywania osiąganych uzysków z instalacji.

Serwisy gwarancyjne są obsługiwane w godzinach 8:00-16:00, a przy sprzyjających warunkach pogodowych dłużej. W związku z tym bardzo prosimy mieszkańców o wyrozumiałość. Po dokonaniu czynności serwisowych prosimy o potwierdzenie tego faktu na protokole powykonawczym.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna, ul. Staszica 2 (pokój 27), w godz. 7.30 do 15.30, tel. 13 47 43 629.

red. UM Krosno

 

Partnerzy portalu: