Klub Senior Plus w Rogach oficjalnie otwarty

fot. Urząd Gminy w Miejscu Piastowym fot. Urząd Gminy w Miejscu Piastowym

Uroczystym przecięciem wstęgi oraz poświęceniem nowych pomieszczeń przez księdza Marka Siedleckiego rozpoczęło się we wtorek (21.01.2020 r.) otwarcie nowego klubu Senior Plus w Rogach, który powstał w budynku Domu Ludowego, w miejscu starej sołtysówki.

- Ideą Klubu Senior Plus jest aktywizacja osób powyżej 60 roku życia, a zadaniem władz Gminy Miejsce Piastowe jest dodanie kilku dodatkowych składników do tego przepisu. Wójt Gminy Dorota Chilik dodaje więc do niego garść miłości oraz szczyptę ciekawości i podekscytowania – powiedziała Joanna Ziemiańska-Kielar podczas rozpoczęcia imprezy.

Licznie zebranych mieszkańców Rogów, zaproszonych gości oraz klubowiczów z innych gminnych „seniorów” przywitała Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik.

- Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu, dlatego my ten czas chcemy państwu wypełnić i sprawić abyście przeżywali drugie życie i drugą młodość. W rodzinnej, ciepłej i pełnej radości atmosferze, bo tak będzie w naszym rogowskim klubie seniora – powiedziała Wójt Dorota Chilik.

- Już niedługo powstanie kolejny klub w Łężanach, ponieważ złożyliśmy wniosek o dofinanasowanie. Dajemy sobie ten rok na jego utworzenie, a w kolejnym roku czeka nas również wielkie otwarcie - dodała.

List od Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart przeczytała Zastępca Wójta Magdalena Hec-Mrozek. Wojewoda wyraziła swoje wielkie poparcie oraz zadowolenie, ze nasza gmina rozwija sie w kierunku korzystnym dla seniorów oraz przekazała seniorom z Rogów najserdeczniejsze życzenia.

Po odczytaniu listu głos zabrał prezes Klubu Seniora w Targowiskach „Złota Jesień” – Wiesław Sieniawski, który odczytał wzruszający wiersz z życzeniami. Prezes wraz z członkami swojego klub przekazał także na ręce Kierownik GOPS Ewy Wais upominek dla nowych klubowiczów z Rogów.

Po uroczystym otwarciu, na gości czekał poczęstunek w rytmach muzyki ludowej wykonanej przez kapelę „Piasty”, działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym.  Seniorzy mogli porozmawiać oraz podzielić się wrażeniami z zajęć, które już od roku prowadzone są w Głowience, w podobnym klubie Senior Plus. Na koniec wyświetlono film produkcji Bogdana Miszczaka „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”.

Na utworzenie klubu seniora gmina Miejsce Piastowe otrzymała 115 tys. złotych z wieloletniego rządowego Programu „Senior+” na lata 2015-2020. Do jego utworzenia z własnego budżetu dołożyła blisko 57 tysięcy złotych.  Łączna kwota zadania wyniosła zatem około 171 tys zł.

red. fot. Urząd Gminy w Miejscu Piastowym

 

Partnerzy portalu: