KROSNO: Niebezpieczny wyjazd z ul. Konarskiego na DK28

sobota, 11 styczeń 2020 13:54
KROSNO: Niebezpieczny wyjazd z ul. Konarskiego na DK28 fot. Czytelnik

- Mnogość znaków, słupów, barierek i dodatkowo pojemnik na piasek ograniczają widoczność, co bardzo utrudnia nam wyjazd z ulicy Konarskiego w kierunku centrum Krosna – skarżą się mieszkańcy Turaszówki.

R E K L A M A

Przy wyjeździe na drogę krajową nr 28 (ul. Bema) z ul. Konarskiego ustawiony został pojemnik na piasek, co znacznie ogranicza widoczność. Dostrzeżenie nadjeżdżającego od strony Jasła samochodu jest bardzo utrudnione, co rodzi niebezpieczeństwo podczas wyjazdu z ul. Konarskiego w kierunku centrum Krosna.

- W tym roku przed zimą znów został ustawiony pojemnik, ale pomimo zgłaszania sprawy do Straży Miejskiej, nic z tym nie zrobiono. Wiadomość mailowa w tej kwestii wysłana została również do Urzędu Miasta Krosna – tłumaczy mieszkaniec krośnieńskiej dzielnicy Turaszówka.

Podobny problem pojawił się już w zeszłym roku, ponieważ w tym samym miejscu ustawiony został pojemnik na piasek. Jednak wtedy zgłoszenie sprawy do Straży Miejskiej przez mieszkańców szybko przyniosło efekt.

fot. Google Maps

- Jako mieszkańcy tej okolicy będziemy bardzo wdzięczni za przyjrzenie się sprawie i ułatwienie nam bezpiecznego włączania się do ruchu. Na szczęście, na razie nie doszło tam do żadnego wypadku, ale chcemy działać, aby nie było, że „mądry Polak po szkodzie” – mówi mieszkaniec Turaszówki.

red. Sławomir Farbaniec