Koncert orkiestry dętej i chóru Legato we Wrocance [FOTORELACJA]

czwartek, 09 styczeń 2020 13:30
fot. GOK Miejsce Piastowe fot. GOK Miejsce Piastowe

6 grudnia w kościele pw. Wszystkich Świętych we Wrocance odbył się koncert orkiestry dętej, chóru Legato oraz solistek. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

R E K L A M A

- W Święto Objawienia Pańskiego, tradycyjnie już od kilku lat, wędrujemy wraz z orkiestrą dętą do poszczególnych parafii naszej gminy z koncertem kolęd i pastorałek, chociaż nie brakuje także repertuaru karnawałowego i rozrywkowego. W roku bieżącym, po kilku latach ponownie zawitaliśmy do kościoła pw. Wszystkich Świętych we Wrocance. - komentują artyści.

Po mszy świętej, którą pięknym śpiewem i muzyką oprawili chór Legato oraz orkiestra, przyszedł czas na rozpoczęcie koncertu z okazji święta 3 Króli. Po powitaniu przez księdza proboszcza Jana Nigborowicza i słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektora Domu Kultury Janusza Węgrzyna koncert rozpoczął chór Legato, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa prowadzony przez dyrygenta Magdalenę Makiel wykonując kilka kolęd a w dalszej części zaśpiewał z towarzyszeniem orkiestry dętej. Trzeba przyznać, że kolejny eksperyment muzyczny dyrygenta udał się wyjątkowo dobrze, ale to w głównej mierze zasługa profesjonalizmu obydwu zespołów, zarówno chóru jak i orkiestry.

Wystąpiły również solistki, brawurowo wykonując wraz z orkiestrą największe szlagiery muzyki rozrywkowej. Brawom nie było końca a dwa bisy były ukoronowaniem tegorocznego koncertu świątecznego. Na zakończenie, życzenia Noworoczne, licznie zgromadzonej w świątyni publiczności złożył w imieniu własnym i artystów dyrektor Janusz Węgrzyn. Zastępca wójta Magdalena Hec-Mrozek życzyła również wszystkim szczęśliwego Nowego Roku. Orkiestrą Dętą Gminy Miejsce Piastowe dyrygował kapelmistrz Miłosz Markiewicz.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania księdzu Janowi za ciepłe przyjęcie oraz Kołu Gospodyń Wiejskich i pani sołtys Ani Sieniawskiej –Kuras, za ciepły poczęstunek po koncercie.

Zachęcamy do oglądnięcia fotorelacji z wydarzenia

red. fot. GOK Miejsce Piastowe