V Forum Gospodarcze w Krośnie już 21 listopada

To będzie spotkanie dla młodych ludzi! Wyjątkowa edycja Forum Gospodarczego w Krośnie, przepełniona dobrą energią, inspiracjami i nowoczesnym podejściem do biznesu. Jeżeli myślisz o założeniu własnej firmy, stawiasz pierwsze kroki w biznesie lub po prostu szukasz nowoczesnych narzędzi rozwoju - przyjdź, posłuchaj, podziel się swoimi opiniami. Start 21 listopada o godz. 12:00 w Kampusie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, ul. Dmochowskiego 12.

Na V Forum Gospodarcze zapraszają organizatorzy – Prezydent Miasta Krosna oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie. Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
- Jednym z naszych strategicznych zadań na najbliższy czas jest wdrażanie polityki dla młodych w Krośnie, między innymi w aspekcie pobudzania przedsiębiorczości i innowacyjności – informuje prezydent miasta Piotr Przytocki

- Tegoroczne Forum będzie pierwszym z cyklu wydarzeń, jakie miasto zorganizuje z myślą o młodych, przedsiębiorczych mieszkańcach. Chcemy inspirować, motywować, stwarzać perspektywy i wspierać we wdrażaniu pomysłów biznesowych w życie – zapowiada zastępca prezydenta dr Tomasz Soliński. - W tym roku zaprosiliśmy do współpracy ekspertów - entuzjastów z bardzo bogatym doświadczeniem we wspieraniu początkujących firm – informuje zastępca prezydenta. - Sebastian Kolisz to jeden z twórców Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, praktyk, który w Krakowie przeprowadził program inkubacji dla kilkuset start-upów. Z kolei Dorota Mastalska jest znaną w Polsce organizatorką spotkań networkingowych. Doskonale wie, jak budować relacje biznesowe i chętnie dzieli się tą wiedzą z innymi – dodaje.

Co jeszcze ciekawego czeka Was na Forum? Dwa panele dyskusyjne – pierwszy z udziałem specjalistów, którzy opowiedzą skąd pozyskać środki na założenie firmy, jakie ryzyka zabezpieczyć, czy jaką wybrać formę opodatkowania. W drugim panelu lokalni młodzi przedsiębiorcy opowiedzą o swoich doświadczeniach i doradzą, na co zwrócić uwagę startując z własnym biznesem. Będzie także ciekawa prelekcja na temat wspierania start-upów przez sektor bankowy.

Organizatorzy czekają na otwartych, gotowych do działania młodych ludzi. Zapraszają także tych, którzy mają dylematy, czy zaryzykować z własną firmą, czy też wybrać „bezpieczny” etat.
- Nasza uczelnia po raz pierwszy jest współorganizatorem tego wydarzenia, co świadczy o tym, że wspiera inicjatywę władz miasta w rozwoju młodych i przedsiębiorczych mieszkańców Krosna. Jednym z celów PWSZ w Krośnie jest promowanie oraz zachęcanie studentów i absolwentów do wdrażania innowacyjnych pomysłów - dodaje prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, prorektor ds. rozwoju. Porady ekspertów, panele dyskusyjne, wymiana doświadczeń oraz udział młodych przedsiębiorców w V Forum Gospodarczym w Krośnie, to doskonała okazja na zdobycie cennej wiedzy i nowych doświadczeń przy tworzeniu własnego biznesu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja on-line:
https://forum-gospodarcze-krosno-tp2019-r.konfeo.com

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 listopada 2019 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Program:
11:30 – 12:00
Rejestracja uczestników, kawa na powitanie
12:00 – 12:10
Powitanie, wprowadzenie do spotkania
Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna
Prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, Prorektor ds. Rozwoju PWSZ w Krośnie
12:10 – 12:45
Pierwszy milion do trzydziestki – młodzi przedsiębiorcy, trendy
Sebastian Kolisz, Wiceprezes Zarządu Concordia Business Club Sp. z o.o.
12:45 – 13:45
Jak poradzić sobie z formalnościami? Gdzie znaleźć wsparcie i pieniądze na start?
Dyskusja z udziałem doradców, którzy pomagają młodym firmom
13:45 – 14:15
Jak zamienić plik wizytówek w plik banknotów?
Dorota Mastalska, Prezes Zarządu Concordia Business Club Sp. z o.o.
14:15 – 14:45
Przerwa kawowa 
14:45 – 15:15
Współpraca Santander Bank Polska S.A. ze start-upami i fintechami
Dawid Galus, Santander Bank Polska S.A.
15:15 – 16:15
Moja firma - moja pasja. Porady i inspiracje dla początkujących
Młodzi przedsiębiorcy z lokalnego rynku opowiedzą o swoich początkach w biznesie. Rozmowa moderowana
16:15 – 16:25
Podsumowanie
16:25
Luch, integracja, networking

 

red.

 

Partnerzy portalu: