10. edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii - konkurs

fot. Piotr Trznadel fot. Piotr Trznadel

10. edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto i ludzie” to tak naprawdę co najmniej 20 lat historii krośnieńskiej fotografii. To 20 lat obserwacji miasta, procesów w nim zachodzących, dokumentowania jego miejsc, kształtów, przedmiotów i najważniejszego elementu – ludzi. To kronika krośnieńskich klimatów, pejzaży, nastrojów, zdarzeń i wydarzeń.

Jubileuszowa edycja OBF, zatytułowana jest „Z innej perspektywy”. Nakłania w sposób naturalny do pewnego podsumowania wieloletniej tradycji, jaką niewątpliwie jest Biennale, tak trwale wpisane w historię dokumentacji Krosna.

- Perspektywa nadaje fotografii charakter, ustawia istotę percepcji a samemu fotografującemu daje przywilej narzucenia widzowi swojej wizji lub interpretacji. Zakładając z góry konkretną perspektywę poniekąd podpowiadamy sposób odbioru naszych prac – tematykę tegorocznej edycji wyjaśnia Mariusz Kus z Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Niezwykle ważnym elementem tego jubileuszu będzie specjalne wydanie albumu, prezentującego najważniejsze i najciekawsze, zarówno pod względem artystycznym jak i społecznym, obrazy i widoki Krosna, ujęte przez uczestników wszystkich dotychczasowych edycji.

- W tegorocznej, szczególnej odsłonie OBF zachęcamy uczestników do poszukiwania nieoczywistych perspektyw, do bawienia się nimi, wykorzystywania ich w intrygujący i niebanalny sposób – do udziału w konkursie zachęca Ewa Mańkowska, dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Niech różnorodne perspektywy pozwolą na dostrzeżenie tego co niewidoczne, nieznane, nieuchwytne i niedopowiedziane – podsumowuje.

Organizatorem OBF jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Konkurs skierowany jest do fotografów profesjonalnych oraz amatorów. Tegoroczna pula nagród to 5000 zł oraz dodatkowo nagrody specjalne.
Prace wraz dokumentami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 2 grudnia 2019r. na adres organizatora. Wszelkie szczegóły zawarte są w regulaminie: http://muzeumrzemiosla.pl/foto/regulamin.html
Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 16 stycznia 2020, o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5).

red. | fot. Damian Krzanowski, Edyta Dufaj, Justyna Pawińska, Piotr Trznadel

 

Partnerzy portalu: