Panele fotowoltaiczne na budynkach szkół i gminnym ośrodku zdrowia

fot. UG Miejsce Piastowe fot. UG Miejsce Piastowe

Na budynkach szkół w Targowiskach, Głowience, Rogach i Miejscu Piastowym oraz na budynku SPG ZOZ w Miejscu Piastowym zamontowane zostały panele fotowoltaiczne wykorzystujące energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne budynków. Tym samym obniżone zostaną rachunki za prąd.

W Targowiskach, Głowience, Rogach zamontowane zostały instalacje o mocy minimalnej 39,875 kWp, a na budynku szkoły w Miejscu Piastowym dwa zestawy instalacji fotowoltaicznych (pierwszy o mocy 39,875 kWp i drugi o mocy 12,925 kWp). Budynek SPG ZOZ będzie posiadał instalację o mocy 27,5 kWp. Instalacje będą wyposażone w dodatkowe liczniki, umożliwiające rozliczanie się z uzyskanej energii elektrycznej.

Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną, zamienianą w ogniwach fotowoltaicznych na prąd, który następnie przekazywany jest do ogólnej sieci energetycznej. Budynki zasilane będą więc ze źródeł odnawialnych, ekologicznych i ekonomicznych.

Wartość zadania „Montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w gminie Miejsce Piastowe” to ponad 1 262 958,53 złotych, przy dofinansowaniu ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 872 624,87 złotych.

red. fot. UG Miejsce Piastowe

 

 

Partnerzy portalu: