Długi weekend na drogach. Zakaz dla ruchu pojazdów powyżej 12 ton

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W środę (14.08) policjanci rozpoczynają działania „Sierpniowy weekend”, które będą trwały do niedzieli. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. By uniknąć niemiłych niespodzianek, zabezpieczmy mieszkanie przed wyjazdem. Zmierzając do celu podróży, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nie wsiadajmy za kierownicę będąc nietrzeźwym.

Rozpoczynamy długi sierpniowy weekend. W związku z licznymi wyjazdami, w tych dniach wzrasta natężenie ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem podróżujących i porządkiem ruchu na drogach będą czuwać funkcjonariusze. Policyjne działania „Sierpniowy weekend” realizowane będą na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego od 14 do 18 sierpnia br. Mundurowi będą zwracać uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów. Będą prowadzić również pomiar prędkości kierowanych pojazdów. Skontrolują, czy podróżni korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w przeznaczonych fotelikach ochronnych. Ze stanowczą interwencją spotkają się osoby popełniające wykroczenia, które na podstawie prowadzonych analiz są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

W okresie letnim ograniczone jest poruszanie się po drogach samochodów ciężarowych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach (Dz.U. z 2018 r. poz. 2353, z późn. zm.), obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniach:

- 14 sierpnia br. w godz. 18:00-22:00;

- 15 sierpnia br. w godz. 08:00-22:00;

- 16 sierpnia br. w godz. 18:00-22:00;

- 17 sierpnia br. w godz. 08:00-22:00;

- 18 sierpnia br. w godz. 08:00-22:00;

Pamiętajmy, że to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych.

red. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: