IWONICZ-ZDRÓJ: Kąpali się pod osłoną nocy w nowym basenie

fot. UG Iwonicz-Zdrój fot. UG Iwonicz-Zdrój

Dwóch mężczyzn kąpało się pod osłoną nocy na nowym basenie odkrytym w Iwoniczu-Zdroju. Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój postawił im warunek. Jeżeli dobrowolnie zgłoszą się do piątku (12.07) sprawa nie trafi do organów ścigania. 

KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój w poniedziałek poinformowała za pomocą Facebooka o dwóch śmiałkach, którzy pomimo zamknięcia basenu, weszło nielegalnie na teren kompleksu basenu:

Z docierających do nas komentarzy na temat oddanych tydzień temu do użytku basenów wynika, że inwestycja spotkała się z uznaniem mieszkańców, którzy byli, wypróbowali i poczuli się usatysfakcjonowani w przeciwieństwie do tych, którzy nie byli, nie widzieli, ale i tak wiedzą, że wszystko jest do niczego i wiedzę tę szerzą w sieci. Basen czynny jest w godzinach od 10.00 do 18.00 za opłatą wręcz symboliczną: 10 i 6 zł. Wbrew obawom na obiekcie nie panuje ścisk, więc swobodnie mogą z niego korzystać zarówno starsi jaki i młodsi użytkownicy. Dlatego dziwi nas, że niektórzy odczuwają nieodpartą pokusę skorzystania z basenu pod osłoną nocy, wykonując w tym celu skoki przez płot, które na pewno do historii nie przejdą. Czy to wstydliwość, czy chęć zaoszczędzenia paru złotych, czy romantyzm każący się kąpać przy blasku księżyca – trudno powiedzieć. Niezależnie od powodów klasyfikacja tego czynu jest jednoznaczna: włamanie do obiektu użyteczności publicznej. Ponieważ miłośnicy nocnych ablucji zostali uwiecznieni na niezłej jakości nagraniach z monitoringu, prosimy ich uprzejmie o dobrowolne stawienie się w sekretariacie Urzędu Gminy do końca tego tygodnia celem polubownego załatwienia sprawy. W przypadku braku reakcji amatorami, nielegalnych kąpieli zajmie się policja.

red. fot. UG Iwonicz-Zdrój, Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: