.

Uratujmy życie czteroletniemu Krzysiowi z Krościenka Wyżnego [APEL]

fot. archiwum rodziny fot. archiwum rodziny

Bardzo rzadka choroba, postępująca z każdym dniem dotknęła czteroletniego Krzysia z Krościenka Wyżnego. Potrzebne fundusze na leczenie w Niemczech- zanim choroba wygra z małym bohaterem.

Początkowo Krzyś leczony był na padaczkę lekooporną, jednak po poszerzonej diagnostyce w Instytucie Matki i Dziecka postawiono zatrważające rozpoznanie. Ceroidolipofuscynoza neuronalna - genetyczna choroba układu nerwowego polegająca na obumieraniu mózgu. Możliwością na uratowanie chłopca jest otrzymanie profesjonalnej opieki medycznej w Niemczech oraz niezbędnych leków do zatrzymania postępów choroby.

"O Krzysiu dowiedziałem się od Jego babci - Pani Marii Nowak - Przewodniczącej naszego Koła Gospodyń Wiejskich. Dzisiaj wspólnie z księdzem proboszczem Wiesławem postanowiliśmy ich odwiedzić deklarując, iż nie pozwolimy, aby Krzyś i Jego rodzice zostali sami. Stąd pomysł, aby o chłopcu dowiedziało się całe Krościenko Wyżne, powiat, województwo podkarpackie i cała Polska." - apeluje Mateusz Liput, Wójt Gminy Krościenko Wyżne.

Na tą chwile utworzona jest zbiórka pieniężna Na leczenie syna, 4-letniego Krzysia (https://zrzutka.pl/ug85x5). Zachęcamy wszystkich do udostępniania informacji oraz pomocy finansowej. 

Nie pozwólmy, aby rodzice patrzyli na cierpienie swojej pociechy - pomóżmy!

red. Krosno112.pl fot. archiwum rodziny

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner