.

Pokaz filmu dokumentalnego „Fuks” w ArtKinie

21 lutego w krośnieńskim ArtKinie o godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Fuks”, opowiadającego o pracy ratowników i psów uczestniczących w policyjnych akcjach poszukiwawczych osób zaginionych. Producentem filmu jest krośnieńska firma Trznadel Media. Wstęp wolny.

30 min. film dokumentalny „Fuks”, opowiada o pracy ratowników Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa. Od 18 lat biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych szczególnie narażonych na utratę życia: dzieci, osób starszych i chorych.
- Ten film może być zderzeniem z romantyczną wizją psów ratujących ludzi, znaną z kultowych filmów i seriali. Naszym celem było pokazanie jak wygląda to naprawdę - mówi Jakub Kowalczyk, współtwórca filmu.

Film jest pierwszą próbą udokumentowania pracy przewodników, nawigatorów oraz psów ratowniczych STORAT-u. Ekipa filmowa dokumentowała pracę ratowników m.in. podczas policyjnych akcji poszukiwawczych.

Zwiastun filmu dostępny jest TUTAJ (klik)
Film jest współfinansowany przez Podkarpacką Komisję Filmową ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury i Województwa Podkarpackiego. Wsparcia finansowego udzieliło również Miasto Jasło.

Organizatorzy proszą o wcześniejszy odbiór darmowych wejściówek na pokaz filmu w kasie ArtKina, ul Bieszczadzka 1.

red. | fot. mat. organizatorów

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner