.

VI Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w krośnieńskim "Mechaniku"

Dzień przed rozpoczęciem ferii zimowych, tj. 7 lutego br. (czwartek) w murach ZSP nr 3 w Krośnie zgromadzili się gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych na finale szóstej już edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej.

Do finału tegorocznej rywalizacji zgłoszonych zostało 61 uczniów z 16 różnych szkół. Nadrzędnym celem konkursu jest propagowanie kształcenia zawodowego w oparciu o pobudzanie zainteresowania techniką oraz nowoczesnymi technologiami. Nie mniej ważnym celem rywalizacji była również tematyka związana z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna, stąd też na jego rozpoczęciu goszczono Pana Bronisława Barana - Zastępcę Prezydenta Miasta Krosna. Współorganizatorami konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Podkarpacki Bank Spółdzielczy, którzy zasponsorowali wszystkie nagrody dla uczestników Konkursu. Dlatego też na Konkursie ujrzeć można było Panią Lucynę Nawrocką - Dyrektora PBS oraz Pana Bogusława Kolarczyka - wicedyrektora WORD.
W VI edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej uczniowie rywalizowali zbierając punkty z trzech części. Tradycyjnie część pierwszą rozpoczęły test wiedzy technicznej, natomiast część trzecia to jazda na czas na symulatorze motoryzacyjnym, z kolei w części drugiej – uczniowie w tym roku zmierzyli się z przygotowanymi przez nauczycieli wraz z uczniami zadaniami technicznymi rozlokowanymi w pracowniach i laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii "Mechanika".
W przerwie pomiędzy kolejnymi etapami konkursu, uczniowie ZSP3 przedstawili młodszym kolegom przygotowane przez nich prace projektowe w ramach konkursu pn. „Technologia jest prosta – od pomysłu do realizacji”. Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych zagłosowali na najciekawszy projekt „Automatyczna linia sortująca” wykonany przez Artura Zajdla ucznia klasy IV d T. Nagrodzono nie tylko najlepszy projekt, ale również kolejne trzy, a nagrody przeznaczone dla uczniów wręczyła Pani Lucyna Nawrocka - dyrektor PBS oraz Bogdan Adamski - dyrektor ZSP3.
Po blisko trzygodzinnej rywalizacji wyłoniono również zwycięzców VI Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, cenne nagrody (rower, tablet, pamięć wewnętrzna) wręczył Pan Bogusław Kolarczyk - wicedyrektor WORD wraz z Bogdanem Adamskim - dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3.

I miejsce: Jedziniak Przemysław
Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej – opiekun Piotr Węgrzyn
II miejsce: Łabuda Wiktor
Szkoła Podstawowa w Milczy – opiekun Tomasz Kowalczuk
III miejsce: Dobrzański Kacper
Zespół Szkół w Zręcinie – opiekun Rafał Wójtowicz


Wszystkim zwycięzcom szkoła przesyła gratulacje, a pozostałej młodzieży dziękuje za udział w rywalizacji. 

red. fot. ZSP nr 3

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner