.

XX Charytatywny Bal Noworoczny Grupy Nowy Styl

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

W sobotę 19 stycznia 2019 r. w Hali MOSiR przy ul. Bursaki 29 w Krośnie odbył się doroczny bal charytatywny Grupy Nowy Styl. Jubileuszową, dwudziestą edycję imprezy zatytułowano „Bal Europejski”. Nowy Styl zaprosił na nią ponad 1100 dzieci z Podkarpacia. 350 z nich to dzieci niepełnosprawne.

Grupa Nowy Styl organizuje Charytatywny Bal Noworoczny od 2000 r. Impreza niesie pomoc, bawi i edukuje. We wcześniejszych latach m.in. promowano postawy proekologiczne, uczono zasad pierwszej pomocy czy reguł rządzących światem finansów, uwrażliwiano również na muzykę.

Tym razem, w związku ze zbliżającym się 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, zapraszono dzieci na „Bal Europejski”. Pokazano młodym gościom, jak wiele korzyści Polska czerpie z obecności w Unii. Przypomniano idee Wspólnoty - współpraca, swoboda podróżowania i wyboru miejsca pracy, troska o ekologię, zwrócono uwagę na charakterystyczne rzeczy związane z wybranymi krajami (np. francuska gra w boule, krzywa wieża w Pizie), czy uzmysłowiono znaczenie znajomości języków obcych.

Służyły temu pokazy tańców, wspólne budowanie autostrad, na których można było rozegrać Wyścig Pokoju, konkursy sprawnościowe, mini-warsztaty i wiele innych aktywności. Dzieci przygotowały prace plastyczne dot. tematyki tegorocznej imprezy. Odbyły się występy artystyczne – tańce i piosenki pokazujące kulturę różnych narodowości.

Wśród dzieci zaproszonych na bal byli podopieczni aż 40 placówek (domy dziecka, ośrodki szkolno-wychowawcze, świetlice środowiskowe, rodziny zastępcze) i organizacji z całego Podkarpacia. Wszystkim Nowy Styl wręczył prezenty (wiele z nich to wsparcie finansowe), które są im niezbędne, i o których napisali w liście do św. Mikołaja. 

red., NS, fot. Jakub Jastrzębski, Marcin Mikosz

Galeria

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner