APEL O POMOC: Pan Wiesław stracił dobytek w niedzielnym pożarze

fot. Jasionka24.pl fot. Jasionka24.pl

Pan Wiesław, mieszkaniec Jasionki stracił niemal cały swój dobytek w niedzielnym pożarze. To, co nie spłonęło zostało zalane. Apelujemy o pomoc!

O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj (klik). Pożar najpierw objął kotłownię, a następnie inne pomieszczenia domu, w tym łazienkę i kuchnię. Straty materialne są poważniejsze niż przypuszczano, sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Na miejscu zdarzenia działało sześć zastępów Straży Pożarnej i kilkunastu strażaków. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia, wyniesieniu na zewnątrz spalonych elementów i oddymieniu budynku. Po zakończeniu działań na pomoc ruszyła rodzina oraz sąsiedzi Pana Wiesława, którzy przez kilka godzin aż do zmroku pracowali na pogorzelisku.

Wskutek pożaru popękały mury i wystrzeliły okna, które w pierwszej kolejności należy wstawić, by zabezpieczyć dom przed mrozem i opadami deszczu, czy śniegu. 

Jak dowiadujemy się od strażaków, temperatura w szczytowym momencie wewnątrz budynku wynosiła około 700 stopni Celsjusza. Gdyby pożar ten wybuchł dzień wcześniej, dojazd ciężkich samochodów gaśniczych na miejsce zdarzenia byłby znacznie utrudniony, gdyż Jasionka była częściowo nieprzejezdna.

Pan Wiesław, jako osoba nie podejmująca pracy, sam nie jest w stanie pokryć kosztów remontu. Apelujemy o pomoc, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej. Wierzymy, że znajdą się ludzie, którzy pomogą Panu Wiesławowi w tej trudnej chwili, w której może znaleźć się każdy z nas.

Osoby lub firmy, które mogłyby pomóc lub przekazać materiały budowlane proszone są o kontakt telefoniczny z Radnym Gminy Dukla – Panem Bogusławem Karkoszką (tel. 515 171 139), który jako przedstawiciel Jasionki zainteresował się sprawą i poprosił o pomoc w dotarciu jak największej liczby czytelników.

W przyszłym tygodniu strażacy OSP Jasionka zorganizują zbiórkę pieniężną po domach w Jasionce, która ułatwi Panu Wiesławowi powrót do swojego domu. Prosimy nie pozostać obojętnym na nieszczęście drugiego człowieka, który z dnia na dzień został bez dachu nad głową.

W galerii poniżej znajdziecie więcej zdjęć z tego tragicznego zdarzenia...

red. Natalia Paradysz | fot. jasionka24.pl

 

Partnerzy portalu: