.

ODRZYKOŃ: Nowe rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Dzięki wspólnej inwestycji Gminy Wojaszówka i Starostwa Powiatowego w Krośnie, w ubiegły piątek (5.10) otwarto oficjalnie rondo wraz z wyremontowanym odcinkiem drogi. Koszt inwestycji to 628 tys. zł.

Skrzyżowanie w Odrzykoniu przy Domu Ludowym było znane w całym powiecie. Niestety było znane głównie z tego, że często dochodziło tam do kolizji i wypadków, a wielu mieszkańców skarżyło się na zły układ drogowy.

W skład inwestycji wszedł remont skrzyżowania i jego przebudowa w rondo oraz remont ponad 300 metrów ulicy Krośnieńskiej i jej poszerzenie z 4 metrów do 6,30 m oraz budowa chodniku. Docelowo wyremontowane ma zostać kolejne dwa kilometry drogi do samego Krosna (ul. Krośnieńska), która jest dość często uczęszczanym szlakiem.

W mijającej kadencji samorządu Gminy Wojaszówka wyremontowano w sumie 55 kilometrów dróg powiatowych i gminnych za koszt ponad 20 mln zł.

Dlatego piątkowa uroczystość w Odrzykoniu była wyjątkowa. Zgromadziła prócz przedstawicieli samorządu na czele z wójtem Sławomirem Stefańskim i dyrektorem Starostwa Powiatowego Aleksandra Mercika, lokalną społeczność i przedstawicieli KMP Krosno. Orkiestra OSP Odrzykoń ubarwiła muzycznie całą uroczystość. 

red. fot. Radosław Sowiński

Galeria

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner