.

Projekt "Podkarpacie dla Niepodległej"

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury organizuje cykl wydarzeń, tworzących wspólną całość pn. "Podkarpacie dla Niepodległej". 

 W projekcie nie pominięto Krosna. 6 listopada 2018 roku w ZSM im. I. J. Paderewskiego odbędzie się krótki spektakl pod nazwą "Ocalić od zapomnienia" oraz wyjątkowy koncert orkiestry kameralnej, która pozwoli na godne, wzruszające i majestatyczne uczczenie obchodzonego święta. Koncert planowo będzie trwał 45-60 minut, za oprawę muzyczną odpowiedzialna będzie Accademia dell’arco Chamber Orchestra z Bydgoszczy, wraz z pianistą i skrzypkiem.
W trakcie koncertu, przewidzianych jest kilka krótki przerw przeznaczonych na przedstawienie przez konferansjera historii regionu oraz wydarzeń, jakie przyczyniły się do działań na rzecz odzyskania niepodległości na terenie Bieszczad, pokazując odbiorcom, że również tutaj walczono o wolność Polski na różne sposoby.

Organizatorzy proszą o wsparcie poprzez przesłanie na adres fundacji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) zdjęć archiwalnych z okresu 1860-1920. Zostaną one wykorzystane do prezentacji multimedialnej wyświetlanej w trakcie wydarzenia w każdej miejscowości zaplanowanej trasy, która obejmuje Łańcut, Sanok, Krosno, Rymanów, Przemyśl oraz Ustrzyki Dolne.

red.

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner