.

15. Wyścig Górski Prządki - najważniejsze informacje

fot. Dariusz Błażejowski fot. Dariusz Błażejowski

Sezon 2018 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski dobiega końca. Dwie ostatnie rundy cyklu zaplanowano na najbliższy weekend i odbędą się one w Korczynie koło Krosna.

Podczas rozgrywanych w sobotę (15.09) i niedzielę (16.09) zawodów kibice będą przewożeni busami z okolicy startu do położonych przy trasie stref kibica. Parkingi dla kibiców rozlokowane będą w dotychczasowych miejscach: w rejonie Rynku w Korczynie, przy stacji Orlen oraz na DW 988 od strony miejscowości Węglówka.

Trasa wyścigu (od rynku w Korczynie do Domu Ludowego w Czarnorzekach) będzie zamknięta dla ruchu w sobotę i niedzielę od godz. 6.30 do 20.00. W przypadku wcześniejszego zakończenia zawodów, trasa może zostać otwarta wcześniej.

Nad bezpieczeństwem kibiców i zawodników czuwać będzie ponad 120 osób, do dyspozycji organizatorów będą 2 wozy ratownicze, 3 ambulansy, 3 wozy strażackie i 3 lawety.
Przy okazji rozgrywania 11 i 12 Rundy GSMP swój finał ( 3,4 runda) będzie miał amatorski Puchar Podkarpacia w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich. To pierwszy sezon tego cyklu, cieszący się rosnącym zainteresowaniem wśród kierowców. Zarówno kibice obecni na wyścigu, jak i obserwujący wydarzenie poprzez internet, będą mogli oglądać wydarzenia na trasie pokazywane przez rozstawione kamery internetowe, dostępne będą także wyniki on-line. Aktywne będą także profile facebookowe wyścigu, GSMP oraz profile kibiców wyścigów górskich.

Lista zgłoszeń do 15. Wyścigu Górskiego Prządki liczy ponad 50 załóg, a w wśród nich nie zabraknie reprezentantów BorgWarner Racing Team'u - Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer EVO 8 grupy A) i Karola Krupy (Mitsubishi Lancer EVO 9 grupy N) oraz reprezentanta Revline Racing Team'u - Marcina Wilusza, który za kierownicą Hondy Civiv Type-R powalczy o tytuł Mistrza Polski w klasie N-2000


BorgWarner Racing Team przed Wyścigiem Górskim Prządki

Szymon Piękoś: Już przed zawodami w Korczynie zapewniłem sobie tytuł Mistrza Polski w grupie A, więc startują w moim "domowym" wyścigu chciałbym miłym akcentem zakończyć niezwykle udany dla mnie sezon i podziękować za całoroczne wsparcie mojemu zespołowi, sponsorom oraz wszystkim kibicom. Mimo, że najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły, nie zamierzam w Korczynie jechać zachowawczo. Na tej trasie, w sprzyjających warunkach, nawet A-grupowym samochodem można walczyć o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej i taki jest mój plan na najbliższy weekend.

Karol Krupa: W ubiegłorocznej edycji Wyścigu Górskiego Prządki otarłem się o podium w generalce, więc poprawienie tego rezultatu będzie niezwykle trudne, choć z pewnością nie niemożliwe. Wspólnie z Szymonem zaliczyliśmy świetny sezon i chciałbym dobrym wynikiem w Korczynie godnie ten rok zakończyć i podsumować. Do tytułu Mistrza Polski w grupie N brakuje mi tylko kilku punktów, więc mam nadzieję, że w niedzielę będziemy wspólnie świętować podwójne mistrzostwo Polski.

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.

Revline Racing Team walczy o tytuł mistrzowski podczas 15. Wyścigu Górskiego Prządki

Marcin Wilusz: Przed nami decydujące rozstrzygnięcia zarówno w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, ale także w poszczególnych klasach. Podczas ostatniego w tym sezonie weekendu GSMP naszym celem jest tytuł mistrzowski w klasie N-2000, o który powalczymy z Marcinem Popielą w bliźniaczej Hondzie Civic. Z pewnością smaczku tej rywalizacji doda największa w tym sezonie frekwencja w klasie, która liczy w Korczynie sześciu zawodników. Wyjątkowo podczas Wyścigu Górskiego Prządki w barwach zespołu Revline Racing Team będzie można zobaczyć dwa samochody, z których jednym, jako auto funkcyjne, pojedzie Wojciech Witkowski. Dla naszego zespołu „domowy” wyścig będzie też swego rodzaju poligonem doświadczalnym, ponieważ silniki startujących samochodów zalane będą zupełnie nowym olejem Revline Racing, a ponieważ na podobny krok zdecydowało się kilku innych zawodników, w Korczynie będziemy mieli wspólnie okazję wykazać walory nowego produktu Rafinerii w Jaśle. Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnio-niedzielne zawody i w najważniejszym punkcie sezonu 2018 obiecujemy walkę o każdy ułamek sekundy.

Partnerami zespołu są: Rafineria w Jaśle - producent olejów Revline i Jasol; DISLA – producent felg aluminiowych, Stara Wędzarnia Frysztak, Witospol, a także Euroauto-Zbyt – dystrybutor profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Szałajda Autosport a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów, Radio WAWA oraz portale Krosno112.pl oraz eSanok.pl. Więcej informacji o zespole można uzyskać na stronie internetowej www.marcinwilusz.pl oraz na profilu Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/revlineracingteam.

Walkę o Tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej stoczą także ubiegłoroczny Mistrz Polski Waldemar Kluza (Skoda Fabia S 2000) i Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo IX 7Motorsport). Podczas wyścigu rozstrzygną się także losy trzeciego miejsca, o które walczą Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer Berg Monster) i Mariusz Stec (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport).

Program 15. Wyścigu Górskiego Prządki:

Piątek 14.09.2018
13:00 – 18:00 Odbiór administracyjny, ul. Rynek, 38-400 Krosno
13:30 – 18:30 Badanie kontrolne BK-1, ul. Rynek, 38-400 Krosno

Sobota 15.09.2018
6:30 – 20:00 Zamknięcie drogi (trasy wyścigu)
8:00 Publikacja listy startowej do podjazdów treningowych
8:30 1-szy podjazd treningowy
10:00 2-gi podjazd treningowy
11:30 3-ci podjazd treningowy
13:30 Ceremonia otwarcia zawodów, Okolice Startu - Korczyna
13:30 Publikacja listy startowej do podjazdów wyścigowych
14:00 1-szy podjazd wyścigowy
16:00 2-gi podjazd wyścigowy
18:00 Publikacja wyników końcowych prowizorycznych
45’ po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego - Publikacja wyników końcowych oficjalnych, Ceremonia wręczenia nagród za 11 Rundę GSMP, Dom Parafialny – Korczyna

Niedziela 16.09.2018
6:30 – 19:00 Zamknięcie drogi (trasy wyścigu)
8:00 Publikacja listy startowej do podjazdów treningowych
8:30 1-szy podjazd treningowy
10:00 2-gi podjazd treningowy
12:30 Publikacja listy startowej do podjazdów wyścigowych
13:00 1-szy podjazd wyścigowy
15:00 2-gi podjazd wyścigowy
17:00 Publikacja wyników końcowych prowizorycznych
45’ po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego, Ceremonia wręczenia nagród za 12 Rundę GSMP, Dom Parafialny - Korczyna

red. | fot. Grzegorz Kozera, Agnieszka Wołkowicz

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner