.

KROSNO: Pobili, ukradli pieniądze i telefon. Policjanci ich zatrzymali

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy pobili swoją ofiarę, ukradli jej pieniądze i telefon, po czym uciekli. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 22, w rejonie dworca PKS w Krośnie. 40-letni mieszkaniec gminy Iwonicz - Zdrój został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy uderzali go pięściami po głowie i przewrócili na ziemię. Ukradli telefon komórkowy oraz portfel z gotówką i kartami płatniczymi, a następnie uciekli.

- Na miejscu szybko pojawił się policyjny patrol, któremu poszkodowany wskazał jednego z uciekających sprawców. Funkcjonariusze pobiegli za mężczyzną i szybko go zatrzymali. Policjanci odzyskali również skradziony chwilę wcześniej telefon, który zwrócili właścicielowi - relacjonuje st. asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Napastnik miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Kilkanaście godzin później policjanci ustalili, a następnie zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju. Okazał się nim 27-letni krośnianin.

Zebrany materiał pozwolił przedstawić mężczyznom zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

red. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner