Lo-Stark SpeedLand już w tę niedzielę na krośnieńskim lotnisku

fot. Dariusz Błażejowski fot. Dariusz Błażejowski

Niezwykłe samochody, ryk potężnych silników i zapach benzyny, czyli wszystko, co miłośnicy motoryzacji kochają najbardziej. Takich atrakcji można spodziewać się podczas imprezy Lo-Stark Speedland 2018 już w niedzielę (22 lipca) od godz. 11.00 na lotnisku w Krośnie.

SpeedLand jest największym motoryzacyjnym wydarzeniem na Podkarpaciu. Tegoroczna edycja jest już drugą odsłoną tej imprezy. W zeszłym roku poprzeczka została powieszona wysoko. Event cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko pośród mieszkańców Krosna. Link do fotorelacji z ubiegłego roku: Pierwsza edycja Speedland - fotorelacja.


Fundamentem imprezy SpeedLand jest drifting i to on będzie królować w niedzielę. Na krośnieńskim lotnisku będzie można oglądać śmietankę polskiego driftu. Będą to zawodnicy, którzy na co dzień startują w najlepszych ligach driftingowych w Polsce i Europie –m. in. w Driftingowych Mistrzostwach Polski, DriftMasters Grand Prix czy Drift Open. Kierowcy zaprezentują się w swoich potężnych, zmodyfikowanych samochodach, których moc może osiągać nawet blisko 800 koni mechanicznych.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie nietuzinkowy sportowiec – Bartosz Ostałowski. Jest to jedyny na świecie profesjonalny drifter, który nie ma obu rąk i samochód prowadzi stopą. Pomimo tego, rywalizuje w zawodach na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak Bartek prowadzi swojego 600-konnego Nissana Skyline’a bez użycia rąk.

Jednak Lo-StarkSpeedLand 2018 to nie tylko pokazy driftu. W bogatym programie znajdziemy także pierwsze krośnieńskie targi motoryzacyjne, a na nich prezentacje dilerów, car detailing czy nowości rynkowe. Również miłośnicy klasycznych i modyfikowanych samochodów znajdą coś dla siebie – podczas eventu zorganizowane zostaną specjalne strefy Classic i Tuning.


Czym byłby motoryzacyjny festiwal bez samochodów, takich jak Ferrari czy Lamborghini? Na SpeedLand 2018 zaprezentowane zostaną auta egzotyczne, które niełatwo dostrzec na co dzień na krośnieńskich drogach. Równie ciekawe będą pokazy off-road i monster truck, gdzie będzie można zobaczyć terenowe potwory.
SpeedLand to nie tylko miejsce dla motoryzacyjnych maniaków. Specjalnie przygotowany park rozrywki dostarczy masę dobrej zabawy dla całych rodzin – w tym także dzieciom. Podczas imprezy topowe food trucki z Polski będą serwować frytki, burgery, pizze, jak również owoce morza, sushi czy gofry. Dodatkowa strefa chill pozwoli na chwilę odpoczynku po dniu pełnym emocji.

PATRONAT KROSNO112

 

Aby być na bieżąco można dołączyć do wydarzenia na Facebooku: SPEEDLAND 2018 WYDARZENIE FB

Program i mapa imprezy:

red. fot. Sławomir Farbaniec

 

Partnerzy portalu: