Kompleks krośnieńskich basenów otwarty!

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

W czwartek, 5 lipca odbyło się uroczyste otwarcie basenu przy ul. Bursaki w Krośnie. Z tej okazji obiekt dostępny był bezpłatnie, a do tego piękna pogoda sprawiła, że kompleks odwiedziły prawdziwe tłumy mieszkańców Krosna i regionu. Pierwsze chwile funkcjonowania kompleksu basenów mogliście śledzić na żywo podczas TRANSMISJI (kliknij) wspólnej Krosno112.pl i Krosno24.pl.

Wodny plac zabaw, nowe niecki basenowe i brodzik, bicze wodne, zjeżdżalnia a także tor pływacki o długości 25 m. Do tego nowy plac zabaw, wygodna, trawiasta plaża, duży parking i stojaki dla rowerów. Nowe baseny przy ul. Bursaki zostały otwarte!

Wakacje rozpoczynamy oddaniem do użytkowania kompleksu basenów przy ul. Bursaki – mówi Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna. Zostały one niemal zbudowane od nowa. Do dyspozycji jest duży basen pływacki rekreacyjno-sportowy, tory pływackie a także część przeznaczona do wodnych zabaw sportowych – wodnej siatkówki, piłki wodnej czy koszykówki. Całość uzupełniona sztuczną rzeką, huśtawką wodną, ławkami i leżankami podwodnymi, urządzeniami masaży wodnych oraz z wyspą w środku basenu sprawia, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce do wypoczynku.Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych plażowiczów – dla dzieci dostępne są place zabaw: tradycyjny i wodny oraz wygodna, trawiasta plaża.


Cały kompleks został tak przygotowany, aby nawet rodzice z małymi dziećmi mogli z niego bezpiecznie i wygodnie korzystać – mówi prezydent. Brodzik, trawiasta plaża, wygodne ścieżki, ławki oraz dwa place zabaw – „Statek Piracki” oraz wodny plac zabaw sprawią, że całe rodziny będą mogły spędzać tutaj letnie dni.

Baseny zostały wyposażone w wygodne parkingi, stojaki dla rowerów i nowe zaplecze: szatnie i pomieszczenia dla obsługi. W sumie na budowę kompleksu wydano około 24 mln złotych.

 

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji. 

red. fot. Radosław Sowiński

Galeria

 

Partnerzy portalu: