Pozostałe informacje

210 tys. zł trafi do placówek medycznych w regionie, w którym działa RDLP w Krośnie, m.in. do Centrum Medycznego w Łańcucie i Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie rozpoczął nabór wniosków na pożyczki z Funduszu Pracy. Jakie są warunki przyznania i kto może się o nią starać?

Od 1 do 17 kwietnia 2020 r. w godzinach od 8.00 do 18.00 zamykany dla ruchu będzie odcinek drogi powiatowej nr 2007R Milcza – Besko.
Utrudnienia związane są z prowadzoną przez Powiat Krośnieński inwestycją pn.: "Poprawa infrastruktury drogowej w Gminie Rymanów poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 2007R Milcza - Besko oraz przebudowę drogi powiatowej nr 2008R Wróblik Królewski - Ladzin"

Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafiają do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dodatkowe roczne świadczenia pieniężne  ok. 9 mln osobom. Na Podkarpaciu otrzyma je ponad 434 tys. osób (Oddział ZUS w Jaśle – 132 003, Oddział ZUS w Rzeszowie – 302 111).

Godzina dla Ziemi, organizowana jest przez WWF. Odbędzie się w sobotę (28 marca) o godzinie 20.30. Na godzinę zostaną wyłączone światła na najważniejszych budynkach. W Krośnie zgasną światła w centrum miasta.

Ze względu na wprowadzony decyzją Ministra Zdrowia 20 marca br. stan epidemii, Krośnieńska Biblioteka Publiczna pozostaje zamknięta dla czytelników. W związku z tym przygotowano ofertę działań, które prowadzone będą w sieci, a do których macie dostęp poprzez stronę internetową i serwisy społecznościowe, zwłaszcza Facebook i YouTube.

Polskie uczelnie wyłaniają w tym semestrze swoich nowych rektorów i składy senatów. W związku z epidemią koronawirusa część z nich zmienia kalendarz wyborczy.

Metropolita Przemyski Abp Adam Szal w związku z sytuacją epidemii w Polsce odwołuje wszystkie uroczystości związane z I Komunią Św. Poniżej część zarządzenia:

Strona 1 z 262
 

Partnerzy portalu: