.

Pozostałe informacje

POLECAMY: Zlot Food Trucków w Krośnie

piątek, 19 lipiec 2019 13:55

Do Krosna przyjeżdża 17 food trucków z całej Polski. Organizator imprezy - Street Food Polska - zapowiada, że oferta kulinarna będzie bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Przez trzy dni w towarzystwie rodziny lub znajomych, na świeżym powietrzu, gdzie jedzenie smakuje najlepiej, będzie można spróbować wielu ciekawych potraw.

W tym roku - decyzją mieszkańców - Krosno odwiedzi Kazimierz Wielki, a miasto tym samym zamieni się w średniowieczny gród. W programie wydarzenia pokazy historyczne, koncerty, pochód z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości, potyczki miejskie, pracownie królewskie. Na oczach uczestników wydarzenia powstaną dwa portrety Kazimierza Wielkiego. Te i wiele innych atrakcji 27 i 28 lipca w Krośnie!

Odpowiednie warunki w pracy i bezpieczeństwo to podstawa. Każdy wypadek to ogromne straty dla firmy. Można temu zapobiec korzystając ze wsparcia finansowego jakie firmom daje ZUS na poprawę warunków pracy. Wnioski o dofinansowanie można składać do 16 sierpnia br. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wpływającymi pytaniami Oddział w Jaśle zaprasza przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z programu na konsultacje podczas „Dnia otwartego dla płatników składek” w ZUS, który odbędzie się 26 lipca br.

„Genealogia Krośnian” to strona na Facebooku, która odkrywa tajemnice historii naszego miasta. Autorzy fanpage’a udostępniają na nim ciekawostki, zdjęcia i dokumenty dotyczące Krosna z minionych lat.

Najbardziej widowiskowy festiwal motoryzacyjny w Polsce. Dwa dni wydarzenia to ponad 15h niesamowitego show, przepełnione zapachem palonej gumy i blaskiem supersamochodów. W dniach 17-18 sierpnia 2019r. odbędzie się trzecia edycja Lo-Stark Speedland 2019!

Z uwagi na brak obopólnej zgody pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rekomenduje Radzie Ministrów do negatywnego rozpatrzenia wniosku Rady Miasta Krosno o poszerzenie granic miasta o część gmin Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Decyzję w najbliższym czasie podejmie Rada Ministrów.

Końcem czerwca w Wojkówce Gmina Wojaszówka uruchomiła mobilną wypożyczalnię kajaków. Co najważniejsze, kajaki można wypożyczać bezpłatnie!

W czasach PRL wielu Polaków lokowało oszczędności w USD. Amerykańska waluta nie bezpodstawnie traktowana była jako atrybut finansowej stabilności. Choć wraz ze zreformowaniem gospodarki na początku lat 90-tych ubiegłego wieku miliony ludzi dolarów się „pozbyły”, są i tacy, którzy po dziś dzień przechowują środki w walucie zza oceanu na kontach bankowych.

Strona 1 z 223
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner