.

Pozostałe informacje

KULTURA. Przez trzy dni września w Krośnie odbywał się 16. Galicia Blues Festival. Zobaczcie sobotni, finałowy koncert w obiketywie Darka Błażejowskiego.

Wraz z rozpoczęciem sezonu artystycznego, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Witolda Śliwińskiego i Marty Leniart pn. "Forma koloru", który odbędzie się 19 września o godzinie 18:00 w Galerii Fotografii RCKP. Sama wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 20 października.

Rozpoczyna się akcja pielęgnacji i konserwacji drzew w Ogródku Jordanowskim. Prace potrwają do końca października. W tym czasie, z uwagi na bezpieczeństwo, korzystanie z parku będzie częściowo ograniczone.

Kursy języka niemieckiego w Krośnie

wtorek, 17 wrzesień 2019 13:21

Język odzwierciedla kulturę, poglądy, poczucie humoru, zachowania społeczne i wiele więcej informacji. Ucząc się języka obcego nie wystarczy pojąć słówek i gramatyki, trzeba jeszcze poznać kulturę kraju, z którego ten język pochodzi. Dzięki temu w pełni będziemy mogli cieszyć się ze znajomości języka obcego. Na naszych lekcjach nie tylko nauczysz się mówić po niemiecku, ale też nauczymy Cię myśleć w tym języku.

Wystawa modeli redukcyjnych w KBP

piątek, 13 wrzesień 2019 18:58

W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie prezentowana jest wystawa modeli redukcyjnych zorganizowana przez Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych - "Galicja" z Krosna. Swoje prace prezentują członkowie Stowarzyszenia: Bogusław Kędzior (prezes Stowarzyszenia), Artur Kopeć, Przemysław Janczewski, Michał Sas, Zbigniew Sobolewski, Paweł Janas i Wojciech Wieczorek. Otwarcie wystawy odbyło się 11 września 2019 r.

MOSiR Krosno zaprasza na pierwszy nocny bieg po płycie krośnieńskiego lotniska. Zapisy online na bieg już ruszyły. Trasa biegu mierzy 5 km, w tym bieg po pasie startowym oraz terenie zielonym, oświetlonym światłami lotniskowymi.

Łapiemy ostatnie promienie słonecznego lata i odliczamy dni do 16. Wyścigu Górskiego Prządki, który odbędzie się w dniach 27 – 29 września. Zawody zlokalizowane są w malowniczych terenach pogórza karpackiego, najpiękniej mieniące się barwami jesieni właśnie na przełomie września i października. Tegoroczne 13. i 14. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończą sezon. To tu także przyjadą wszyscy ci, którzy będą walczyli o tytuły najlepszych „górali” w kraju.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski mają za sobą przedostatni w tym sezonie wyścigowy weekend. Powracający po trzech latach nieobecności do kalendarza wyścig Czarna Góra przyniósł rozstrzygnięcia nie tylko w klasyfikacji generalnej GSMP, ale i w niektórych klasach. Na dwie rundy przed końcem sezonu poznaliśmy nowego Mistrza Polski w klasie A-2000, a tytuł ten zapewnił sobie reprezentant zespołu Revline Racing Team – Marcin Wilusz w Hondzie Civic Type-R.

Strona 1 z 234
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner