Pozostałe informacje

W środę 13 listopada br. odbyła się konferencja pt. „Profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach oświatowych” zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Krośnie. Uczestnikami konferencji byli nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy szkół i placówek oświatowych miasta i regionu. Działanie to wpisuje się w realizację priorytetu MEN na rok 2019/2020 „Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych”.

15. Dzień Czystego Powietrza

piątek, 15 listopad 2019 19:55

W czwartek, 14 listopada już po raz piętnasty świętowano Dzień Czystego Powietrza, który wykorzystano do inauguracji kilku działań ekologicznych w naszym mieście. Najmłodszych uczniów z krośnieńskich szkół podstawowych zaproszono do RCKP na widowisko teatralne pt. "Czarownica Niska Emisja", w którym dzieci chętnie i aktywnie wzięły udział.

W związku z prowadzonym zadaniem pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1945R Jaszczew – Jedlicze w km 1 + 350 – 2 + 623 w m. Jaszczew, Jedlicze”, polegającym na wykonaniu nawierzchni z mieszanek asfaltowych, Starostwo Powiatowe w Krośnie informuje, iż dla zapewnienia prawidłowego przebiegu robót oraz bezpieczeństwa użytkowników drogi, w dniach 19 do 22 listopada 2019 r. w godzinach od 8.00 do 19.00 będzie wprowadzone okresowo zamknięcie odcinka drogi powiatowej nr 1945R Jaszczew Jedlicze (ul. Armii Krajowej) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Brzozową do granicy z m. Jaszczew.

W dniach od 22 do 24 listopada w schronisku Hajstra w Hucie Polańskiej po raz XV odbędzie się Spotkanie Miłośników Beskidu Niskiego i portalu www.beskid-niski.pl. W ramach wydarzenia przewidziane są wyprawy w niecodzienne zakamarki najdzikszych gór w Polsce, prelekcje tematyczne a także warsztaty łemkowskie.

14 listopada br. została podpisana umowa pomiędzy miastem a Centrum Zaopatrzenia Energetyki ELTAST Sp. z o.o. z Radomia na realizację modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie Krosna. W ramach inwestycji za ponad 8 mln zł zostanie m.in. zainstalowane 3 543 sztuk nowych opraw oświetlenia ulicznego.

Games Room z okazji Dnia Czarnego Kota!

środa, 13 listopad 2019 14:40

Już w najbliższą niedzielę, 17 listopada w PWSZ w Krośnie odbędzie się kolejna edycja Games Room, tym razem z okazji Dnia Czarnego Kota.

To będzie spotkanie dla młodych ludzi! Wyjątkowa edycja Forum Gospodarczego w Krośnie, przepełniona dobrą energią, inspiracjami i nowoczesnym podejściem do biznesu. Jeżeli myślisz o założeniu własnej firmy, stawiasz pierwsze kroki w biznesie lub po prostu szukasz nowoczesnych narzędzi rozwoju - przyjdź, posłuchaj, podziel się swoimi opiniami. Start 21 listopada o godz. 12:00 w Kampusie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, ul. Dmochowskiego 12.

10 listopada zawodnicy klubu MMA Krosno wzięli udział w najbardziej prestiżowych zawodach amatorskiego MMA w Europie - Mistrzostwach Polski MMA zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Amatorska Liga MMA” w Sochaczewie. W zawodach uczestniczyło prawie pół tysiąca zawodników z całej Polski wraz z trenerami.

Strona 1 z 243
 

Partnerzy portalu: