KROSNO: Pożar w jednej z hal. Ogień przeniósł się na dach

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W poniedziałek (2.12) około godziny 15:30 strażacy zostali powiadomieni o pożarze i zadymieniu wewnątrz hali produkcyjnej przy ulicy Michała Mięsowicza. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu strażaków.

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie około godziny 15:30 zostało poinformowane o pożarze i silnym zadymieniu w jednej z hal zakładu produkcyjnego mieszczącego się przy ul. Mięsowicza. Po dojeździe pierwszego zastępu JRG Krosno (GBARt Scania) wraz z zastępcą dowódcy JRG Krosno mł. bryg. Dariuszem Gruszką przystąpiono do akcji gaśniczej. Wcześniej pomieszczenie kompresorni opuściła jedna osoba, która przebywała w nim podczas zaistenienia zdarzenia. Inni pracownicy, przebywający nieopodal również opuścili swoje stanowiska pracy i oddalili się na bezpieczną odległość. Jeden z pracowników potrzebował opieki medycznej. Mężczyzna po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno pozostał na miejscu zdarzenia.

Strażacy w pierwszej fazie działań zlokalizowali ognisko pożaru, a następnie przystąpili do jego likwidacji. Na miejsce wezwano kolejne zastępy z JRG Krosno, z wentylatorami tak aby oddymić pomieszczenia, w którym produkowane są elementy samolotów. 

Niestety, ogień przeniósł się również na dach hali produkcyjnej. Na miejsce dotarli strażacy z OSP KSRG Krosno-Turaszówka, którzy wsparli strażaków zawodowych. 

W sumie na miejscu działania gaśnicze pod dowództwem zastępcy dowódcy JRG Krosno prowadzili:
- JRG Krosno GBARt Scania
- JRG Krosno SLOp Nissan
- JRG Krosno GCBA Renault
- JRG Krosno GCBARt Scania
- JRG Krosno SLKw Fiat
- OSP KSRG Krosno - Turaszówka GBA Mercedes
Na miejscu obecni byli również policjanci KMP Krosno. 

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: