Potężny pożar hali na ul. Pużaka w Krośnie

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

W nocy z poniedziałku na wtorek (22/23. 07.) przed godz. 01.00 straż pożarna w Krośnie została powiadomiona o dużym pożarze budynku w okolicy ul.Pużaka. Pożar był bardzo rozległy i widoczny z daleka. Gęsty dym czuć było w całym mieście. 

23.07.2019 r. ok. godziny 0.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o widocznym pożarze budynku w Krośnie przy ul. Pużaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono, że pożarem objęty jest dach oraz wnętrze hali produkcyjno – magazynowej. Ogień rozprzestrzeniał się w szybkim tempie i był widoczny ze znacznych odległości.

Na miejsce zdarzenia oprócz zastępów PSP zadysponowano jednostki OSP z terenu Miasta Krosna oraz ościennych gmin. Pożar był bardzo trudny do opanowania ze względu na lokalizację i układ konstrukcyjny budynku. Działania zastępów PSP i OSP polegały między innymi na podawaniu prądów wody do wnętrza budynku, na palący się dach oraz przestrzeń pod przykryciem dachu. Jednocześnie prowadzono ewakuację mienia znajdującego się w halach magazynowych przylegających do hali objętej pożarem oraz ich oddymianie.

Dalsze działania polegały na demontażu uszkodzonego wskutek pożaru poszycia dachowego, przelewaniu spalonych elementów i wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu objętym pożarem. W akcji zużyto 60 m3 wody. W działaniach trwających do godz. 06.52, udział wzięło ogółem 60 strażaków i 16 pojazdów pożarniczych, w tym samochód SPGaz z KP PSP Łańcut oraz samochód SCCn 25000 IVECO z KM PSP Sanok.

Siły i środki:
- KM PSP Krosno (SLOp Mitsubishi)
- JRG Krosno  (GCBARt Scania, GCBA Renault, GBARt Scania, SD39 MAN, SCH30 Volvo, SLKw Fiat, SLOp Nissan)
- JRG Sanok (GCBM Iveco)
- JRG Łańcut (SPgaz Iveco)
- OSP KSRG Krosno-Turaszówka (GBA Mercedes)
- OSP Krosno-Suchodół (GBA StarMan)
- OSP KSRG Szczepańcowa (GBARt MAN)
- OSP KSRG Odrzykoń (GBARt MAN)
- OSP KSRG Bratkówka (GCBA Scania)
- OSP KSRG Żarnowiec (GBARt Volvo)
- OSP KSRG Miejsce Piastowe (GBARt Volvo) - później zabezpieczenie rejonu KM PSP
- OSP KSRG Iwonicz (GBARt MAN) - zabezpieczenie rejonu KM PSP
- OSP KSRG Krościenko Wyżne (GBARt StarMan) - zabezpieczenie rejonu KM PSP

- Pogotowie Energetyczne
- Komenda Miejska Policji w Krośnie

red., fot.  Jakub Jastrzębski, Radosław Sowiński, Rafał Szubrycht / czytelnicy

Galeria

 

Partnerzy portalu: