.

DUKLA: Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Strażacy z OSP KSRG Dukla oraz JRG Krosno prowadzili działania ratowniczo-gaśnicze w nocy z soboty na niedzielę w jednym z domów przy ul. Jana Pawła II w Dukli, gdzie doszło do pożaru pomieszczenia kotłowni. Na miejscu interweniowali również ratownicy medyczni.

Gęsty dym wydobywający się z pomieszczenia kotłowni został zauważony przed godziną 2. w nocy (w niedzielę 10.02) w jednym z domów przy ul. Jana Pawła II w Dukli. W trakcie zaistnienia zdarzenia wewnątrz budynku przebywały dwie starsze osoby. Jeszcze przed przyjazdem strażaków sami zdołali ewakuować się z budynku. 

Starsza kobieta, po pewnej chwili poczuła się źle, ponieważ będą w zadymionym domu oddychała dymem pożarowym. Wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przebadał ją na miejscu zdarzenia. Kobieta po podaniu tlenu i profilaktycznym zbadaniu nie potrzebowała przewiezienia do szpitala. 

- Nasze działania polegały na odnalezieniu źródła ognia, ugaszeniu go przez strażaków w aparatach ODO i oddymieniu pomieszczeń - relacjonują strażacy z OSP KSRG Dukla - Do działań z naszej jednostki wyjechał ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA P410 XT.

Z JRG Krosno działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były przez sekcję gaśniczą (GCBARt Scania i GCBA Renault).

red. fot. OSP KSRG Dukla

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner