.

ODRZYKOŃ: Pożar zakładu produkującego znicze

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Całkowitemu spaleniu uległ budynek w którym mieścił się zakład produkujący znicze. Dym widziany był z kilku kilometrów. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków.

Do pożaru doszło w sobotę 15 września. Kłęby czarnego dymu zostały zauważone przez mieszkańców Odrzykonia około godziny 14:50. Natychmiast do akcji wyjechało kilka zastępów straży pożarnej z Odrzykonia, Krosna, Bratkówki, Spornego, Krosna-Turaszówki i Wojaszówki.

Całkowitemu spaleniu uległ budynek o wymiarach około 10x12 m oraz przyległe do niego blaszane wiaty, które były wypełnione półproduktami m.in. parafiną. Zagrożony był budynek mieszkalny, jednak strażakom udało się go uratować.

Na szczęście w pożarze nikt nie został ranny. Na miejscu pracował również Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie oraz policjanci KP Jedlicze, którzy będą wyjaśniać przyczyny pożaru.

 

Podczas akcji gaśniczej lekko poszkodowany został jeden ze strażaków - miał problemy z kolanem. Na miejscu akcji pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który po zaopatrzeniu medycznym przewiózł poszkodowanego ratownika do szpitala. Straty oszacowano na około 200 tys. zł.

red. fot. Marcin Mikosz, Radosław Sowiński, Jakub Jastrzębski

Galeria

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner