Krosno: Spalił się pustostan przy Podkarpackiej

fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

Kilka godzin trwała akcja gaśnicza niezamieszkałego budynku przy ulicy Podkarpackiej w Krośnie. Pożar został zauważony przez policjantów patrolujących okolicę.

Pożar został zauważony w niedzielny wieczór (3 lipca) około godziny 22:45. Palił się budynek przy ulicy Podkarpackiej, niedaleko szkoły "Szczepanik".

Budynek umiejscowiony jest przy bocznej drodze, do tego zasłonięty drzewami, zaroślami i ekranami dźwiękoszczelnymi, dlatego pożar został zauważony w późnej fazie. Policjanci, którzy patrolowali okolicę, spostrzegli ogień wydostający się z parteru budynku. Natychmiast poprosili o wsparcie straży pożarnej, która na miejscu zjawiła się bardzo szybko.

Strażacy rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do akcji gaśniczej. Działania kontynuowano z drabin, ponieważ część stropu pomiędzy piętrami uległa spaleniu i nie można było wejść na wyższe kondygnacje budynku. Do pomocy wezwano również samochód z podnośnikiem hydraulicznym z którego podawano jeden prąd wody na palący się dach.

Akcja gaśnicza była dosyć trudna ze względu na jego umiejscowienie oraz wysokość. Pożar był bardzo rozległy i strawił wnętrze budynku całkowicie. Na szczęście był to obiekt niezamieszkały i nikomu nic się nie stało.

Trudno jest mówić o przyczynach pożaru. Sprawę wyjaśniać będzie policja.

Nieprzyjemny zapach palącego się domu był wyczuwalny w całej okolicy i przyciągnął na miejsce zdarzenia zaciekawionych mieszkańców Krosna.

W akcji brały udział zastępy:
- JRG Krosno (GCBA Scania, GCBA Renault, SLOp Nissan, SCH30 Volvo)
- OSP KSRG Krosno - Turaszówka (GCBA Jelcz, GBA Mercedes)
- OSP Krosno - Suchodół (GBA Star)
- patrole policji KMP Krosno

red. | fot. Adam Hejnar, Marcin Mikosz

 

Partnerzy portalu: