.

Pożary

Po godzinie 14. strażacy z Nienaszowa, Toków i Jasła zostali wezwani do pożaru nieużytków na terenie Nienaszowa (miejscowość na granicy powiatów jasielskiego i krośnieńskiego).Pożar został szybko ugaszony, jednak w jego wyniku śmierć poniosła jedna osoba.

Policjanci ustalą przyczynę pożaru budynku, do którego doszło w Klimkówce (gm. Rymanów) tuż przed godziną 12:00 w czwartek 18 lipca.

Trzy budynki udało się obronić strażakom, którzy działali przy pożarze budynku gospodarczego w Odrzykoniu na ulicy Zapłocie w niedzielne popołudnie.

Strażacy z OSP KSRG Rymanów, OSP KSRG Posada Dolna i JRG Krosno zostali wezwani do pożaru samochodu, do którego doszło w poniedziałek 3.06 około godziny 10.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków dzięki systemowi monitoringu przeciwpożarowego w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Krosna w sąsiedztwie ul. Pużaka. Do działań skierowano trzy zastępy gaśnicze, a akcją dowodzili Komendant Miejski PSP i dowódca JRG.

Nietypowa interwencja strażaków, jak na późno wiosenny okres roku. Zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z domów w Chyrowej (gm. Dukla). Pożary sadzy jednak najczęściej występują w okresie jesienno-zimowym. 

Zimna krew i szybkie działania pracowników sklepu przy ulicy Brzozowej w Jedliczu zapobiegły rozprzestrzenieniu się pożaru na kolejne pomieszczenia. Do akcji ruszyli też strażacy z Krosna, Żarnowca i Jaszczwi. 

Dramatyczny krajobraz po nocnym oberwaniu chmury na terenie Krosna i powiatu. W akcji przeciwpowodziowej bierze udział już około kilkuset strażaków PSP i druhów OSP z prawie wszystkich jednostek na terenie naszego powiatu, a jest ich 95. 

Strona 1 z 55
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner