Pożary

Ponad 6 hektarów nieużytków rolnych i zarośli spaliło się w piątek, 27 marca na terenie gminy Jaśliska. Z pożarem, który widoczny był z kilkunastu kilometrów walczyło przez 3 godziny kilkudziesięciu strażaków okolicznych jednostek OSP. Pożar rozprzestrzenił się na tak duży obszar, ponieważ strażacy późno zostali o nim poinformowani oraz w walce przeszkadzały podmuchy wiatru. 

W tym roku strażacy z krośnieńskiej komendy odnotowali już ponad 180 pożarów traw. Przez głupotę dochodzi do dramatów. W środę (18 marca) starszy mężczyzna próbował gasić szybko rozprzestrzeniający się ogień. Nie udało mu się wygrać z żywiołem. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Dramatyczny finał wypalania traw! W środę przed godziną 13:00 strażacy zostali poinformowani o pożarze traw w Łazach, w Rymanowie. Jedna osoba miała zostać ranna.

Strażacy tuż przed godziną 16:00 zostali zaalarmowani o pożarze suszarni i zgromadzonego wewnątrz brykietu w zakładzie przetwórstwa drewna, w Rymanowie przy ulicy Dworskiej. W akcji gaśniczej brało udział cztery zastępy straży pożarnej. 

Prawie cztery godziny trwała akcja gaśnicza w Cergowej (gm. Dukla), gdzie strażacy walczyli z pożarem balotów siana. Aby skutecznie ugasić pożar wykorzystali technikę przetłaczania wody na dalekie odległości. W sumie woda była przetłaczana na odległość około 1,5 km.

W środę (11.03) tuż przed godziną 22:00 w Dukli rozległ się dźwięk syreny OSP. Strażacy zostali poinformowani, że być może pali się wieża widokowa na górze Cergowa, ponieważ widać dziwne światło nad lasem i dym. Na miejsce niezwłocznie udali się strażacy OSP KSRG Dukla, którzy dzięki dwóm quadom wyjechali na górę.

29 lutego w sobotę około godziny 15:00 służby zadysponowane zostały do pożaru garażu przy ulicy Ogrodowej w Głojscach (gm. Dukla).

Kilkunastu strażaków prowadziło działania w Szczepańcowej (gm. Chorkówka), gdzie w sobotni poranek przy ulicy Szkolnej doszło do zadymienia w budynku gospodarczym.

Strona 1 z 64
 

Partnerzy portalu: